To dobra firma i bezpieczna, chce z nimi współpracować, ufam im

Logistyka - Transport - Spedycja

ICT transport ICT

Wpis w kategorii: Blog

O czym musisz pamiętać, chcąc zlecić transport produktów pochodzenia zwierzęcego?

Skontakuj się z nami O czym musisz pamiętać, chcąc zlecić transport produktów pochodzenia zwierzęcego?

Produkty żywnościowe to bardzo wymagające towary pod kątem transportowania. Przewożenie ich wymaga staranności oraz terminowości, a do tego trzymania się rygorystycznych przepisów, które wymuszają m.in. transport w temperaturze kontrolowanej. Realizację tego zadania powinieneś więc zostawić w rękach solidnego przewoźnika, kontrolując jego działania. Sprawdź, na co zwrócić uwagę zlecając przewóz produktów pochodzenia zwierzęcego – skorzystaj z porad fachowców naszej firmy ICT specjalizującej się w spedycji międzynarodowej.

Transport produktów pochodzenia zwierzęcego z profesjonalną firmą spedycyjną

Zarówno świeże, jak i mrożone produkty spożywcze wymagają ściśle kontrolowanych warunków transportu. Z racji tego, że szybko się psują, muszą być przechowywane w niskich temperaturach, co stanowi szczególne wyzwanie w przypadku przewozów międzynarodowych. Do tego na przewoźniku spoczywa obowiązek zapewnienia sterylnych warunków w pojeździe używanym do spedycji.

To tylko przykłady, ponieważ przepisów normujących tzw. transporty chłodnicze w temperaturze kontrolowanej jest więcej. Ich znajomość oraz ścisłe przestrzeganie są kluczowe dla bezpieczeństwa, oraz sprawności przewozu produktów spożywczych. Wszystko to sprawia, że realizację tego zadania powinieneś zostawić w rękach specjalistów. Najlepiej zaufaj naszej firmie ICT – mamy ogromne doświadczenie w spedycji międzynarodowej różnych towarów, w tym szybko psującej się żywności.

Warto nam zaufać, gdyż:

  • mamy pojazdy przystosowane do przewozu produktów pochodzenia zwierzęcego,

  • przestrzegamy wszystkich procedur,

  • dobieramy optymalne trasy przejazdów.

Pojazdy dostosowane do przewozu żywności

Zgodnie z przepisami pojazdy wykorzystywane do przewozu szybko psujących się produktów spożywczych, muszą być sterylnie czyste. Jednocześnie wymagane jest, aby posiadały system, który zarówno umożliwia transport w temperaturze kontrolowanej, jak i monitoruje warunki przechowywania ładunku oraz zapisuje je.

W spedycji krajowej oraz międzynarodowej najczęściej używa się do takich przewozów tzw. chłodni. To samochody z agregatem chłodniczym i obudowaną materiałami izolacyjnymi przestrzenią załadunkową. Stałe chłodzenie pozwala na bezpieczne przewożenie ładunków nawet w czasie upałów. Auta te doskonale nadają się do transportu żywności na paletach.

Z kolei do przewożenia płynnych produktów spożywczych stosowane są cysterny. W ich przypadku także wymagana jest obecność instalacji umożliwiającej przewóz w kontrolowanych temperaturach. Pojazdami takimi transportuje się m.in.:

  • mleko,

  • serwatkę,

  • śmietanę.

Przewóz zgodny ze ścisłymi procedurami

Przede wszystkim pamiętaj o tym, że produkty pochodzenia zwierzęcego muszą przejść certyfikację, za którą odpowiada Powiatowy Inspektorat Sanitarny. Ważną formalnością do załatwienia jest także zgłoszenie się do powiatowego lekarza weterynarii – musi zarejestrować żywność.

Z kolei wymogi związane z transportem takich towarów w kontrolowanych temperaturach, są dokładnie wyszczególnione w tzw. umowie ATP. Obowiązuje m.in. w Polsce, wszystkich krajach Unii Europejskiej i Stanach Zjednoczonych. Z tego powodu należy stosować się do niej zarówno przy planowaniu spedycji krajowej, jak i międzynarodowej.

Optymalny czas i trasa przejazdu

Ponieważ odzwierzęce produkty spożywcze szybko się psują, kluczowe dla bezpieczeństwa transportu w kontrolowanej temperaturze jest jego precyzyjne zaplanowanie. To jeden z ważniejszych powodów, dla których warto zlecić to zadanie naszej firmie ICT, mającej doświadczenie w spedycji krajowej i międzynarodowej. Zatrudniamy najlepszych logistyków, którzy skrupulatnie dobiorą trasy przejazdu pod kątem maksymalnej optymalizacji czasu przewozu.

Transport w temperaturze kontrolowanej ICT: sprawdź ofertę!

Niezależnie od tego, czy chcesz przewozić produkty pochodzenia zwierzęcego na trasach krajowych, czy międzynarodowych, powinieneś korzystać z usług solidnego przewoźnika. Zgłoś się do naszej firmy Important Cargo Traffic – kompleksowo zajmiemy się spedycją. Mamy odpowiednie pojazdy do wykonywania transportów w temperaturze kontrolowanej, a do tego rozległe, związane z tym doświadczenie. Współpracując z nami, będziesz spokojny o bezpieczeństwo produktów pochodzenia zwierzęcego!