To dobra firma i bezpieczna, chce z nimi współpracować, ufam im

Logistyka - Transport - Spedycja

ICT transport ICT

Wpis w kategorii: Blog

Transport kosmetyków w temperaturze kontrolowanej. Jak to wygląda?

Skontakuj się z nami Transport kosmetyków w temperaturze kontrolowanej. Jak to wygląda?

Przewozy drogowe niektórych rodzajów ładunków są wyjątkowo wymagające. Najlepszym tego przykładem jest transport w temperaturze kontrolowanej, przy którym kluczowe jest stosowanie odpowiedniego rodzaju pojazdów oraz możliwie najszybsze dotarcie z towarem do miejsca rozładunku. Nasza firma ICT ma wieloletnie doświadczenie w świadczeniu takich usług transportowych. Nierzadko podejmujemy się trudnych zleceń i niedawno wykonywaliśmy przewóz kosmetyków naczepą typu chłodnia na trasie Włochy-Polska. Sprawdź, jak wyglądały przygotowania!

Transport kosmetyków z Włoch do Polski – nasza realizacja

Regularnie kontaktują się z nami osoby chcące zlecić realizację bardzo wymagających przewozów drogowych. Jedną z nich był w ostatnim czasie właściciel przedsiębiorstwa z branży kosmetycznej. Kierując się renomą firmy ICT, powierzył nam transport towarów na trasie Włochy-Polska. Zlecenie dotyczyło dostarczenia kosmetyków, które z racji swoich właściwości wymagały, aby temperatura ich otoczenia utrzymywała się na ściśle określonym poziomie. Kluczowa była więc możliwość jej kontrolowania na wszystkich etapach realizacji zlecenia. Dodatkowe wyzwanie stanowiła tutaj konieczność wykonania przeładunku tych produktów na trasie przejazdu.

Ponieważ mamy doświadczenie w wykonywaniu takich transportów i dostęp do specjalistycznych naczep, byliśmy w stanie spełnić oczekiwania klienta. Zadanie zrealizowaliśmy sprawnie – przewóz z Włoch do Polski odbył się zgodnie z ustalonym terminem, a kosmetyki przechowywane w kontrolowanej temperaturze dotarły do odbiorcy w niezmienionym stanie. Jeśli Ty także chcesz zlecić taki wymagający przewóz ładunków, skontaktuj się z ICT!

Przyjęcie zlecenia na transport w temperaturze kontrolowanej

Już na etapie przyjmowania tego zlecenia transportowego, bardzo mocno skupialiśmy się na poznaniu specyfiki towaru klienta – kosmetyków. Dzięki zgromadzonym informacjom mogliśmy:

  • dobrać odpowiedni rodzaj naczep do transportu ładunku – wybraliśmy modele z agregatem chłodniczym;

  • przygotować się do przeładunku towarów z zachowaniem wymagań dotyczących kontrolowanej temperatury;

  • zaplanować optymalną trasę przejazdu z Włoch do Polski – musiała być możliwie najszybsza, ograniczająca ryzyko m.in. utknięcia w długich zatorach drogowych.

Jednocześnie zapewniliśmy klientowi profesjonalne wsparcie logistyczne. Zadbaliśmy też o jego bezpieczeństwo – korzystając z systemu online, mógł on na bieżąco śledzić postępy realizacji zlecenia transportowego.

Przeładunek kosmetyków w kontrolowanych warunkach

Jednym z kluczowych punktów realizacji tego transportu na trasie Włochy-Polska, był przeładunek kosmetyków w jednym z magazynów. Musieliśmy zadbać o to, aby w trakcie tego procesu ładunek dalej znajdował się w kontrolowanych warunkach. Aby osiągnąć ten cel, towar klienta umieściliśmy w specjalistycznych opakowaniach termicznych. Do tego zadbaliśmy o to, aby działania związane z jego przeładowaniem zostały wykonane w możliwie najkrótszym czasie – ogranicza to ryzyko nadmiernych wahań temperatury.

Wyznaczenie krótkiej trasy transportu z Włoch do Polski

Ważnym etapem przygotowań do transportu w kontrolowanej temperaturze było także wyznaczenie dla niego optymalnej trasy. Z racji charakterystyki tego towaru, musiał on dotrzeć z Włoch do odbiorcy w Polsce w możliwie najkrótszym czasie. Logistycy z naszej firmy ICT poświęcili więc wiele uwagi kwestiom związanym z zaplanowaniem drogi przejazdu pojazdu ciężarowego.

Bazując na swoim doświadczeniu, wybrali oni trasę szybką i krótką, a przy tym bezpieczną – obarczoną niskim ryzykiem wystąpienia zatorów. Jednocześnie, ponieważ pozostajemy w stałym kontakcie z kierowcami, w razie problemów na drodze, możemy reagować na bieżąco, zmieniając przebieg trasy.

Zleć transport na trasie Włochy-Polska specjalistom!

Mamy nadzieję, że na powyższym przykładzie realizacji zlecenia transportowego uzyskałeś pewność, że warto nam zaufać. W ICT jesteśmy gotowi podjąć się każdego nietypowego transportu, w tym w temperaturze kontrolowanej, ponadgabarytowego czy np. związanego z produktami delikatnymi. Kompleksowo organizujemy je na trasach pomiędzy Polską i Włochami oraz wieloma innymi krajami europejskimi. Zapraszamy do kontaktu, podczas którego omówimy szczegóły oferty!