To dobra firma i bezpieczna, chce z nimi współpracować, ufam im

Logistyka - Transport - Spedycja

ICT transport ICT

Wpis w kategorii: Blog

Transport materiałów budowlanych do Holandii – jak przebiega realizacja?

Skontakuj się z nami Transport materiałów budowlanych do Holandii – jak przebiega realizacja?

Jedną z usług świadczonych przez Important Cargo Traffic jest spedycja i transport drobnicowy do Holandii. W jaki sposób wygląda obsługa zleceń dla materiałów budowlanych? Na naszym firmowym blogu przybliżamy procedury, które stosujemy na co dzień podczas dostarczania ładunków do Holandii. Wyjaśniamy, jak zlecić przewóz oraz krok po kroku przedstawiamy swoją pracę. Przeczytaj, rozwiej wątpliwości i skorzystaj z bogatego doświadczenia naszego zespołu.

Zlecenie transportu drobnicowego do Holandii

Niewielkie partie materiałów budowlanych często nie wymagają rezerwowania całego pojazdu ciężarowego. Ekonomicznym rozwiązaniem dla wielu przedsiębiorstw jest transport drobnicowy. Termin ten obejmuje przewozy wszystkich towarów o małych gabarytach, które pakowane są w opakowania zbiorcze lub jednostkowe. W ICT drobnicę zwykle przewozimy na paletach, które są dzielone podczas przeładunków. To usprawnia dostawy do Holandii i obniża koszty realizacji usługi. Ładunki pochodzące od różnych klientów są przewożone na jednej naczepie, gdy adresy nadawców i odbiorców znajdują się na tej samej (lub zbliżonej) trasie. Poszczególne opakowania często jednostkujemy. Polega to na łączeniu partii w jeden duży ładunek zbiorczy na palecie.

Zlecający mogą wykorzystać opakowania różniące się wielkością, kształtami i rodzajem. Lżejsze materiały wykończeniowe często pakowane są w kartonowe pudełka. Czasami lepsze jest wykorzystanie skrzyń, worków (dla surowców sypkich), beczek lub butli (dla cieczy – np. farb) czy koszy. Bardzo ważny jest jednak wybór rozwiązań, które najlepiej zabezpieczą zawartość przed uszkodzeniami mechanicznymi, klimatycznymi (deszcz, śnieg, ujemne temperatury), zabrudzeniami oraz skażeniami chemicznymi czy biologicznymi (grzyby, bakterie, insekty).

Zawsze podpowiadamy naszym klientom, aby zachowali szczególną ostrożność i zadbali o prawidłowe pakowanie. Nasi kierowcy i inni pracownicy dokładają starań, aby dostarczyć powierzone mienie w nienagannym stanie. Jednak transport drobnicowy zawsze jest trudniejszy niż masowy. Duże zróżnicowanie przesyłek ze względu na kształty, masę oraz indywidualne cechy, sprawia, że istnieje wyższe ryzyko uszkodzeń w czasie podróży.

Przygotowanie floty i załadowanie materiałów budowlanych

Chcesz sprzedać lub kupić materiały budowlane poza terenem Polski? W Important Cargo Traffic oferujemy kompleksowy transport do Holandii z naszego kraju oraz w odwrotnym kierunku. Wspieramy import i eksport wielu towarów, biorąc na siebie kompleksową obsługę operacji. Ładunki drobnicowe łączymy w taki sposób, aby zapewnić klientom możliwie jak najniższy koszt dostaw, a jednocześnie dotrzymać ustalonych terminów i zadbać o powierzane rzeczy.

Pierwszym krokiem jest analiza wagi, wymiarów i cech specyficznych opakowań przygotowanych przez zlecającego. Na tej podstawie dobieramy odpowiedni pojazd. Dysponujemy bardzo rozbudowaną flotą samochodów ciężarowych z naczepami dopasowanymi do różnych potrzeb. Materiały budowlane o niewielkiej wadze i wymiarach pozwalają na elastyczny transport drobnicowy. W razie potrzeby podpowiadamy klientom, jak przygotować i oznaczyć opakowania, aby w bezpośredni sposób wskazywały na zawartość, cechy towarów oraz ewentualne zagrożenia związane z ich przemieszczaniem.

Następnym etapem jest odbiór rzeczy ze wskazanego miejsca i załadunek materiałów na naczepę. Wykorzystujemy wózki widłowe i inny sprzęt, który usprawnia to zadanie. Zajmiemy się także łączeniem mniejszych paczek na paletach zbiorczych oraz zabezpieczeniem całości przed przesuwaniem.

Plan i monitorowanie trasy transportu do Holandii

Specjalnością naszej firmy jest nie tylko transport na własnych pojazdach, ale także spedycja do Holandii. Zespół spedytorów poszukuje wolnych samochodów i przygotowuje plan trasy, która pozwoli najsprawniej dotrzeć do celu. Bogate doświadczenie w obsłudze przewozów z Polski do krajów Beneluksu sprawia, że doskonale znamy miejscowe drogi, co pozwala nam uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w drodze. Na bieżąco monitorujemy każdy pojazd znajdujący się na trasie i udostępniamy klientom informacje o postępie w realizacji zlecenia.

Interesuje cię transport drobnicowy? Zgłoś się do nas!

Chcesz zlecić transport drobnicowy do Holandii? Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Dbamy o bezpieczeństwo powierzonego towaru, terminowe dostawy oraz kompleksowy nadzór nad ładunkami. Dopełniamy wszystkich formalności, dobieramy najlepsze trasy, na bieżąco śledzimy naszą flotę, zajmujemy się załadunkiem oraz rozładunkiem w miejscu docelowym. Masz pytania? Zachęcamy do kontaktu z przedstawicielem ICT – szczegółowo objaśnimy Ci stosowane procedury.