To dobra firma i bezpieczna, chce z nimi współpracować, ufam im

Logistyka - Transport - Spedycja

ICT transport ICT

Wpis w kategorii: Blog

Spedycja Belgia: jak zrealizowaliśmy przewóz małych przyczep kempingowych?

Skontakuj się z nami Spedycja Belgia: jak zrealizowaliśmy przewóz małych przyczep kempingowych?

Realizacja każdego zlecenia transportowego jest wyzwaniem, do którego trzeba się skrupulatnie przygotować. Niektóre z nich są jednak wyjątkowo wymagające, czego przykładem jest przewóz ponadgabarytów w ramach spedycji międzynarodowej. W takich przypadkach warto korzystać ze wsparcia specjalistów i jeśli go potrzebujesz, zgłoś się do naszej firmy ICT. Wykonaliśmy wiele takich zleceń i w artykule opisujemy jedno z ostatnich – transport do Belgii małych przyczep kempingowych. Poznaj nasze metody działa i dowiedz się, dlaczego warto nam zaufać!

Transport małych przyczep do Belgii – realizacja

Współpracując z jednym z naszych klientów, jakiś czas temu otrzymaliśmy zlecenie transportu dwóch małych przyczep kempingowych z Polski do Belgii. Ponieważ w ICT jesteśmy otwarci na wyzwania dotyczące przewozu towarów niestandardowych, podjęliśmy się tego zadania, od razu przechodząc do jego realizacji.

W ramach przygotowań do takiej spedycji międzynarodowej nasi specjaliści zajęli się między innymi:

  • załatwianiem formalności, w tym przygotowaniem niezbędnej dokumentacji;
  • doborem specjalistycznych pojazdów, które są przystosowane do transportu ponadgabarytów;
  • planowaniem trasy z Polski do Belgii;
  • monitorowaniem przejazdu kierowcy odpowiedzialnego za realizację zlecenia transportowego.

Jednocześnie pozostawaliśmy w stałym kontakcie z klientem, informując go o wszelkich kwestiach związanych z przygotowywaniami oraz później fizycznym transportem ładunków.

Odprawa i załadunek

Organizację zleconego nam transportu małych przyczep kempingowych do Belgii rozpoczęliśmy od przygotowań do odprawy, która w przypadku spedycji międzynarodowej ponadgabarytów jest bardzo skrupulatna. Prace obejmowały przede wszystkim załatwienie wymaganych formalności celnych oraz zebranie całej dokumentacji transportowej.

W kolejnym kroku przeszliśmy do wyboru pojazdów – zadbaliśmy o to, aby były odpowiednio przystosowane do przewozu przyczep kempingowych. W ICT korzystamy wyłącznie ze specjalistycznego sprzętu, dzięki któremu spedycja międzynarodowa ponadgabarytów realizowana jest sprawnie i bezpiecznie.

Oprócz tego nasi specjaliści poświęcili wiele uwagi kwestiom związanym z planowaniem samego przejazdu. Zawsze wybieramy optymalne trasy przewozów, gwarantując klientom terminowe dostarczenie ładunków do Belgii i każdego innego kraju. Po zakończeniu wszystkich tych prac byliśmy gotowi do transportu, który rozpoczął się od załadunku przyczep kempingowych.

Realizacja przewozu do Belgii i monitorowanie trasy

Załadowane na pojazd przyczepy kempingowe zostały zabezpieczone na czas przewozu – wykorzystujemy do tego wyłącznie certyfikowane akcesoria transportowe. Od tego momentu rozpoczęła się podróż tych ponadgabarytów do odbiorcy, za którą odpowiadał kierowca z wieloletnim doświadczeniem w transporcie międzynarodowym. Ponieważ korzystamy z nowoczesnej floty samochodów, które są utrzymane w doskonałym stanie technicznym, spedycja do Belgii przebiegła bezproblemowo. Zlecenie transportowe zostało zrealizowane terminowo także dzięki odpowiedniemu planowaniu trasy.

Co ważne, dysponujemy profesjonalnym systemem do monitorowania przewozów międzynarodowych, mogąc śledzić pojazdy w czasie rzeczywistym. Dzięki temu, w razie napotkania problemów (np. zatorów drogowych), jesteśmy w stanie natychmiast zareagować. Możemy m.in. na bieżąco wprowadzać zmiany w przebiegu trasy transportu. Do minimum ogranicza to ryzyko niedotrzymania terminu dostawy i zapewnia bezpieczeństwo klientom zlecającym nam spedycję ponadgabarytów czy innych towarów.

Interesuje cię transport do Belgii? Sprawdź naszą ofertę

Przedstawiony przykład realizacji niezwykle wymagającego zlecenia, jakim jest transport ponadgabarytów do Belgii, pokazuje, że jesteśmy godnym zaufania partnerem. Mamy ogromne doświadczenie w spedycji międzynarodowej i podejmujemy się nawet najtrudniejszych, związanych z nią wyzwań. W Important Cargo Traffic stawiamy na profesjonalnych pracowników, nowoczesne pojazdy oraz najlepsze rozwiązania logistyczne. Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat oferty. Współpracując z nami, zrealizujesz każdy niestandardowy przewóz towarów (np. dzieł sztuki czy chemikaliów) – szybko, bezpiecznie i bez stresu!