To dobra firma i bezpieczna, chce z nimi współpracować, ufam im

Logistyka - Transport - Spedycja

ICT transport ICT

Wpis w kategorii: Blog

Zlecenie transportowe do Belgii – co powinieneś wiedzieć?

Skontakuj się z nami Zlecenie transportowe do Belgii – co powinieneś wiedzieć?

Wiele osób zastanawia się, jak, z punktu widzenia obowiązujących przepisów prawnych, powinna wyglądać umowa pomiędzy zlecającym dowóz a przewoźnikiem, który podejmuje się takiego zadania. Wszystkie wytyczne dotyczące zasad, na które zgadzają się obie strony, zawiera zlecenie transportowe. Co warto o nim wiedzieć? Jedną z popularnych usług w Important Cargo Traffic jest spedycja i transport do Belgii, dlatego postanowiliśmy wyjaśnić całą procedurę na naszym wewnętrznym przykładzie. Przeczytaj i zdobądź wiedzę prosto od doświadczonej firmy.

Co to jest zlecenie transportowe i dlaczego warto je podpisać?

Jako zlecenie transportowe określa się pisemną umowę pomiędzy realizatorem przewozu (np. firmą spedycyjną) a zleceniodawcą. Takie zapisy pozwalają uporządkować prawa i obowiązki obu stron, zwiększyć transparentność oraz wskazać odpowiedzialność za ewentualne błędy czy niedopatrzenia.

W ICT realizujemy kompleksowe usługi z zakresu spedycji oraz transportu do Belgii. Z każdym naszym klientem podpisujemy umowy, w których szczegółowo opisujemy wszystkie warunki współpracy. Dzięki temu przedsiębiorcy korzystający z naszych usług zyskują dostęp do jasno wskazanych zasad, wiedzą z kim kontaktować się podczas oczekiwania na dostawę czy w jaki sposób rozliczyć usługę. Zależy nam na bezpieczeństwie powierzonego mienia oraz przejrzystym określeniu wzajemnych obowiązków.

Co powinno znaleźć się w zleceniu transportowym?

Szczególną wagę przykładamy do transparentności każdej współpracy i zadowolenia obu stron, dlatego dbamy, aby każde nasze zlecenie transportowe było przejrzyste, jasno sformułowane i w 100% zrozumiałe. Zachowujemy cechy formalne oraz szczegółowo opisujemy wytyczne dotyczące realizacji dostawy.

W dokumencie oznaczonym nazwą „zlecenie transportowe” powinny znaleźć się następujące dane:

 • rodzaj usługi, która jest zlecana,

 • numer i data,

 • dane firm podpisujących umowę,

 • osoba kontaktowa (imię, nazwisko i numer telefonu),

 • numer telefonu do kierowcy,

 • rodzaj ładunku wraz z jego wagą,

 • opis środka transportu (rodzaj samochodu, numery tablic rejestracyjnych),

 • dokładne terminy oraz adresy: załadunku i rozładunku,

 • stawka za przewóz,

 • rodzaj i termin płatności,

 • wytyczne opisujące realizację dostawy,

 • opis opraw i obowiązków obu stron,

 • podstawy prawne, na podstawie których zawarto zlecenie (Prawo przewozowe, Konwencja CMR).

W przypadku przesyłek specjalnych szczegółowo opisujemy również instrukcje dotyczące prawidłowego załadunku i rozładunku towaru oraz noty obciążeniowe na wypadek konkretnych zdarzeń.

Rodzaj towaru przewożonego do Belgii

W Important Cargo Traffic często podejmujemy zlecenia na transport do Belgii. Dbamy, aby w każdej umowie szczegółowo opisać rodzaj przewożonego towaru, ponieważ od jego wagi, wymiarów i specyfiki zależy m.in. dobór odpowiedniego pojazdu oraz najlepszej drogi.

Niewielka Belgia jest bardzo dobrze skomunikowana (kraj ten może pochwalić się największą gęstością dróg w całej Europie), dlatego tranzyt przebiega tutaj bardzo sprawnie. W naszej firmie realizujemy dostawy całopojazdowe, drobnicowe i ponadgabarytowy wszystkich typów towarów. Zróżnicowana flota własna i rozbudowana spedycja pozwalają nam dostarczyć każdy ładunek – niezależnie od jego wielkości, rozmiarów czy specyfiki.

Zlecenie transportowe a zlecenie spedycyjne

Powszechnie zlecenie transportowe bywa mylone ze spedycyjnym. To pierwsze dotyczy jednak umowy na dowóz towaru i jest podpisywane pomiędzy stroną, która chce nadać ładunek (np. spedytorem, producentem czy firmą handlową). Umowa spedycyjna jest zaś zawierana pomiędzy zleceniodawcą a firmą spedycyjną na organizację transportu (spedytor nie musi posiadać własnych pojazdów).

Specjalnością ITC jest międzynarodowa spedycja oraz transport, dlatego zachęcamy do współpracy kontrahentów, którzy chcą podpisać jedną lub drugą umowę.

Spedycja Belgia: dopełnij formalności i zleć transport profesjonalistom

Już wiesz, jak powinno wyglądać prawidłowo przygotowane zlecenie transportowe i spedycyjne? Poszukujesz rzetelnego operatora, który dostarczy Twoje towary? Zapraszamy do współpracy. W Important Cargo Traffic oferujemy spedycję i transport do Belgii. Przygotowujemy przejrzyste umowy zgodne z obowiązującymi przepisami, które w jasny sposób określają prawa i obowiązki obu stron oraz odpowiedzialność za powierzane mienie. Sprawdź!