To dobra firma i bezpieczna, chce z nimi współpracować, ufam im

Logistyka - Transport - Spedycja

ICT transport ICT

Wpis w kategorii: Blog

Transport Polska – Belgia, czyli jak wygląda współpraca ze spedytorem

Skontakuj się z nami Transport Polska – Belgia, czyli jak wygląda współpraca ze spedytorem

Wielu przedsiębiorców regularnie sprzedaje swoje produkty do różnych krajów Europy Zachodniej. Jednym z takich kierunków jest Belgia, do której bardzo często organizuje się transporty towarów z Polski. Masz własną działalność gospodarczą i chcesz prowadzić wymianę handlową z tym państwem? W takim razie powinieneś nawiązać współpracę z doświadczonym spedytorem. Realizację zleceń związanych ze spedycją zostaw w rękach naszej firmy ICT. W artykule wyjaśniamy, jak działamy oraz dlaczego warto nam zaufać – sprawdź już teraz!

Współpraca z firmą spedycyjną — jak wygląda?

Po zgłoszeniu chęci nawiązania współpracy z firmą ICT zaczynamy proces dokładnej analizy przekazanego zlecenia. Aby organizowana przez nas spedycja na kierunku Belgia-Polska lub w drugą stronę przebiegała bez zakłóceń, musimy dokładnie poznać potrzeby klienta. Jednocześnie uzyskujemy szczegółowe informacje związane z ładunkiem przeznaczonym do transportu.

Wszystkie powyższe dane są niezbędne do rozpoczęcia prac związanych z:

  • zebraniem wymaganych dokumentów transportowych,

  • zaplanowaniem trasy przejazdu,

  • przygotowaniem floty oraz organizacją procesu załadunku towarów.

Ponieważ bardzo skrupulatnie podchodzimy do tych zadań, dbamy o wysoki poziom bezpieczeństwa oraz o to, aby każdy transport na kierunku Polska-Belgia był zrealizowany terminowo. Do tego dzięki ogromnemu doświadczeniu naszej firmy, jesteśmy w stanie skutecznie optymalizować koszty spedycji przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów jej realizacji.

Przyjęcie zlecenia na transport towarów do Belgii

Starając się sprostać oczekiwaniom każdego klienta, podchodzimy indywidualne i elastycznie do realizacji spedycji. Przyjmując zlecenie na transport z Belgii do Polski, dostosowujemy się do przekazanych nam wytycznych. Jednocześnie służymy profesjonalnym wsparciem logistycznym, oferując doradztwo w zakresie kwestii formalno-prawnych dotyczących międzynarodowych przewozów towarów.

Pomoc w przygotowaniu odpowiednich dokumentów transportowych

Sprawność przebiegu realizacji spedycji międzynarodowej w dużej mierze uzależniona jest od prawidłowego dopełnienia wszelkich, związanych z nią formalności. Z tego powodu organizując transporty na kierunku Belgia-Polska wiele uwagi poświęcamy kwestiom przygotowania dla nich dokumentów. Pomagamy zleceniodawcom w ich kompletacji, biorąc pod uwagę w szczególności rodzaj przewożonych ładunków. Niektóre z nich – np. leki, dzieła sztuki czy żywność – wymagają dostosowania się do często dość zawiłych wytycznych formalno-prawnych.

Logistyczne rozplanowanie trasy Polska-Belgia

Po przygotowaniu dokumentów transportowych do pracy rusza nasz zespół logistyków. Są oni odpowiedzialni za rozplanowanie optymalnej trasy transportu towaru klienta z Polski do Belgii. Podczas jej opracowywania biorą oni pod uwagę m.in. takie czynniki, jak:

  • specyfika danej spedycji (zależnie od przewożonego ładunku);

  • ewentualne trudne warunki pogodowe, które mogą wystąpić;

  • obciążenie ruchem drogowym w poszczególnych punktach trasy (przede wszystkim pod kątem unikania korków).

Przygotowanie floty i załadunek towaru

Ostatni bardzo ważny etap związany z przygotowaniem spedycji z Polski do Belgii to wybór floty pojazdów. Stawiamy na nowoczesne ciężarówki utrzymane w doskonałym stanie technicznym, co znacząco ogranicza ryzyko ich awarii w trasie. Do tego wybieramy odpowiednie rodzaje naczep, mając dostęp nawet do ich specjalistycznych wersji przeznaczonych do transportu niebezpiecznych czy wymagających towarów – np. żywności w kontrolowanej temperaturze.

Terminowe dostarczenie towaru do Belgii

Tak profesjonalne podejście do pracy i wypełniania obowiązków ciążących na spedytorze sprawiają, że organizowane przez naszą firmę transporty towarów z Polski do Belgii docierają na czas. Dbamy o utrzymanie ciągłości łańcuchów dostaw i jednocześnie optymalizację kosztów spedycji międzynarodowej.

ICT: kompleksowa obsługa i usługa transportów

Jesteśmy zarówno solidnym spedytorem, jak i zaufanym partnerem w zakresie współpracy w obszarze logistyki. Zapewniamy klientom kompleksowe wsparcie związane z planowaniem transportów z Polski do Belgii, ich realizacją oraz monitorowaniem. Specjaliści z naszej firmy ICT mają ogromne doświadczenie związane zarówno ze spedycją międzynarodową, jak i krajową – zapraszamy do kontaktu!