To dobra firma i bezpieczna, chce z nimi współpracować, ufam im

Logistyka - Transport - Spedycja

ICT transport ICT

Wpis w kategorii: Blog

Jak przewozimy ponadgabaryty?

Skontakuj się z nami Jak przewozimy ponadgabaryty?

Specyfika transportu towarów ponadnormatywnych charakteryzuje się koniecznością wykorzystania odpowiednich metod planowania trasy, a także sposobów zabezpieczania rzeczonych towarów. Z uwagi na niestandardowe wymiary, które mogą przekraczać dopuszczalne normy, nierzadko tego rodzaju przewóz ponadgabarytów wymaga uzyskania odpowiednich zezwoleń. Mowa tu o zezwoleniach stałych lub na konkretne trasy. Bardzo często realizacja zlecenia odbywa się w nocy, z uwagi na mniejszy ruch. Nie inaczej sprawa wygląda w przypadku transportu z Włoch do Polski. Zazwyczaj pojazd przewożący ładunek ponadgabarytowy jest również eskortowany przez pilota.

Przewóz ponadgabarytów z Włoch do Polski

Czym charakteryzują się ładunki przekraczające normy? Z reguły, ponadgabarytami nazywane jest wszystko to, co przekracza zarys auta. Nazewnictwo jest również stosowane w przypadku transportu, w którym plandeka naczepy jest otwarta. Jako profesjonalna firma przewozowa świadczymy usługi spedycyjne, w tym transport ponadgabarytów z Włoch do Polski. Zdajemy sobie sprawę z trudności, jakie mogą wystąpić w trakcie realizacji tego rodzaju zleceń. Nasze doświadczenie pozwala nam się z nimi uporać w mgnieniu oka. Do każdego zlecenia na przewóz ponadgabarytów podchodzimy indywidualnie. Pomagamy w załatwieniu niezbędnych do transportu formalności, w tym stosownych zezwoleń. Nasi spedytorzy to eksperci w każdym calu. Wielokrotnie mieli już styczność z organizacją tras dla przewozu ładunków przekraczających normy.

Jakiego rodzaju gabaryty przewoziliśmy?

Realizujemy profesjonalne przewozy towarów ponadgabarytowych. Z pewnością wiele osób poszukujących sprawdzonej firmy transportowej zastanawia się, jakiego rodzaju ładunki przekraczające normy można przewozić. Mamy na koncie wiele zrealizowanych zleceń charakteryzujących się tego typu specyfiką. Wśród przewożonych przez nas gabarytów znajdowały się:

  • maszyny budowlane,

  • maszyny rolnicze,

  • sprzęt drogowy,

  • sprzęt przemysłowy,

  • przyczepy kempingowe,

  • i wiele innych.

Dokładnie wiemy, jak postępować z tak dużym towarem i na co w szczególności zwracać uwagę, by w odpowiedni sposób go zabezpieczyć. Dzięki temu możemy świadczyć usługi transportowe na najwyższym możliwym poziomie. Dostarczamy gabaryty nie tylko szybko, ale również bezpiecznie – mamy świadomość, że wartość powierzonego nam ładunku często jest bardzo wysoka. Z tego względu robimy wszystko, by jak najbardziej zredukować ryzyko wystąpienia ewentualnych uszkodzeń podczas przewozu. Nasi kierowcy są przeszkoleni, jeśli chodzi o obchodzenie się z towarem ponadgabarytowym. Nie bez znaczenia są tu również umiejętności kierowania pojazdem ciężarowym z tego rodzaju ładunkiem. Ważna jest także współpraca z pilotem, który w niektórych przypadkach może koordynować pokonywanie trasy z ładunkiem ponadnormatywnym.

Realizacja zlecenia przewozu ponadgabarytowego

Osoby poszukujące sprawdzonej, profesjonalnej firmy przewozowej mogą zastanawiać się, jak wygląda realizacja zlecenia transportu ponadgabarytowego z Włoch. W trakcie kontaktu z przedstawicielem naszego przedsiębiorstwa ustalamy rodzaj ładunku, a także jego wymiary oraz wagę. Niezbędne jest również określenie miejsca docelowego oraz pożądanego terminu zrealizowania zlecenia. Na tej podstawie możemy sporządzić wycenę, która obejmuje koszty związane z zaplanowaniem trasy, uzyskanie stosownych zezwoleń, a także czas pracy kierowcy.

W dalszej części wykonania zlecenia na przewóz ponadgabarytów z Włoch do Polski odbieramy towar ze wskazanego punktu. Realizujemy załadunek i zabezpieczamy gabaryt w odpowiedni sposób. Następnie rozpoczyna się podróż do miejsca docelowego. Nierzadko okazuje się, że konieczny jest udział pilota w transporcie. Czasem realizacja zlecenia dzieje się w nocy, z uwagi na mniejszy ruch i możliwość sprawniejszego poruszania się ciężarówki z naczepą, na której znajduje się towar ponadnormatywny. Po dotarciu do wskazanego punktu zajmujemy się rozładunkiem.

Potrzebujesz zlecić przewóz ponadgabarytu? Zostaw to nam!

Poszukujesz firmy, która w profesjonalny sposób zajmie się organizacją przewozu ponadgabarytu? Skontaktuj się z Important Cargo Traffic. Realizujemy również zlecenia na transport innego rodzaju towarów. Zachęcamy do przejrzenia oferty znajdującej się na naszej stronie internetowej i do kontaktu z nami. Z przyjemnością odpowiemy na ewentualne pytania i opowiemy więcej o warunkach współpracy.