To dobra firma i bezpieczna, chce z nimi współpracować, ufam im

Logistyka - Transport - Spedycja

ICT transport ICT

Wpis w kategorii: Blog

Najszybszy transport samochodu z Japonii – jak zorganizować?

Skontakuj się z nami Najszybszy transport samochodu z Japonii – jak zorganizować?

W Polsce obserwujemy stały wzrost zainteresowania motoryzacją z odległych zakątków świata. Od lat chętnie sprowadzamy pojazdy z USA, a w ostatnim czasie równie popularnym kierunkiem staje się Japonia. Samochody sprzedawane na tym dalekowschodnim rynku mają mnóstwo zalet i nierzadko są gratką dla miłośników motoryzacji. Pozostaje jednak pytanie, jak zorganizować ich transport z tego kraju do Polski? Rozwiązaniem najlepszym jest skorzystanie z usługi spedycyjnej. W artykule specjaliści zajmujący się spedycją międzynarodową w naszej firmie ICT wyjaśniają, dlaczego warto to zrobić – sprawdź, jak tanio i szybko sprowadzić pojazd z Japonii!

Transport morski z Japonii: dlaczego warto?

Jest wiele powodów, dla których planując zakup używanego auta, warto rozejrzeć się po rynku japońskim. Dzięki sprawnie funkcjonującej spedycji międzynarodowej sprowadzenie samochodu z Dalekiego Wschodu do Polski jest dziś stosunkowo proste. Zachętą do zrobienia takiego kroku jest również fakt, że wiele dostępnych tam pojazdów cechuje:

 • niższa cena w stosunku do europejskich odpowiedników – dotyczy modeli klasy premium,

 • bardzo bogate wyposażenie, które wynika z zamożności Japończyków,

 • doskonały stan techniczny.

Co więcej, w Japonii jest sporo aut unikalnych, sprzedawanych tylko w tamtej części świata, które w Europie są dużo warte. Stanowią gratkę zarówno dla miłośników motoryzacji, jak i osób chcących zarabiać na imporcie samochodów.

Niezależnie jednak od tego, czym kierujesz się, planując zakup pojazdu w tym kraju, będziesz musiał sprowadzić go do Polski, organizując spedycję międzynarodową. Najlepsze rozwiązanie to transport morski, gdyż jest on:

 • bezpieczny – szczególnie wtedy, gdy realizację usługi spedycyjnej zlecisz fachowcom,

 • relatywnie niedrogi,

 • elastyczny – statkiem przetransportujesz każdy samochód, niezależnie od jego masy i wielkości.

Jak wygląda procedura przetransportowania samochodu z Japonii?

Przygotowanie transportu morskiego auta z Japonii pod kątem logistycznym jest dużym wyzwaniem. Należy zorganizować fracht morski, a do skorzystać z usług spedycyjnych przewoźników drogowych. Samochód trzeba bowiem przewieźć z miejsca jego zakupu do japońskiego portu. Następnie, gdy dopłynie już statkiem do Europy, ponownie musi trafić na ciężarówkę, aby drogami dotrzeć do wskazanego punktu np. w Polsce. Do tego planowanie spedycji międzynarodowej wiąże się z załatwianiem licznych formalności, m.in. przygotowaniem dokumentów do odprawy celnej.

Koszt sprowadzenia samochodu z Japonii

Chcąc sprowadzić auto z Dalekiego Wschodu do UE samodzielnie, bez korzystania z usługi spedycyjnej, musisz pamiętać o kilku obowiązkowych opłatach. Podczas planowania spedycji międzynarodowej, należy wziąć pod uwagę:

 • wynajęcie tłumacza przysięgłego do przetłumaczenia dokumentów samochodu – bez tego zarejestrowanie go będzie niemożliwe,

 • uiszczenie cła – jeśli pojazd trafi do portu w Niemczech, wyniesienie ono 10% jego wartości (w Polsce jest to 23%),

 • uregulowanie opłaty akcyzowej – 3,1% lub 18,6% odpowiednio dla aut z silnikiem o pojemności do 2 litrów lub większej.

Do powyższych kosztów dochodzi opłata za transport morski oraz drogowy do portu w Japonii, a później już na terenie Europy pod wskazany adres w Polsce. Wspomnieć należy jeszcze o tym, że sama usługa spedycyjna wiążę się z pewną prowizją. Jednak jest ona niewielka w porównaniu do opisanych wcześniej wydatków.

Dlaczego warto zlecić nam transport samochodu?

Skomplikowanie procesu organizacji przewozu auta na tak odległym kierunku sprawia, że zdecydowanie warto zostawić to zadanie w rękach naszej firmy ICT zajmującej się spedycją międzynarodową. Korzystanie z usług spedycyjnych to:

 • bezpieczeństwo wynikające m.in. z dopilnowania wszystkich formalności,

 • brak stresu związanego z samodzielną organizacją frachtu morskiego oraz oszczędność czasu,

 • gwarancja możliwie najszybszego przetransportowania samochodu z Japonii do Polski.

Sprowadź samochód z Japonii bez problemów

Jeśli więc planujesz zakup i sprowadzenie auta z Japonii, powinieneś rozważyć skorzystanie z usługi spedycyjnej. W tym celu najlepiej już dziś zgłoś się do naszej firmy Important Cargo Traffic – spedycja międzynarodowa to nasza specjalność. Od wielu lat organizujemy transporty, w tym intermodalne na tak dalekich kierunkach, gdzie należy połączyć fracht morski z przewozami drogowymi. Gwarantujemy bezpieczeństwo i terminowość – zapraszamy do kontaktu!