To dobra firma i bezpieczna, chce z nimi współpracować, ufam im

Logistyka - Transport - Spedycja

ICT transport ICT

Wpis w kategorii: Blog

Eksport towarów do Tadżykistanu

Skontakuj się z nami Eksport towarów do Tadżykistanu | transport i spedycja ICT

Transport towarów do Tadżykistanu

 

Tadżykistan to państwo w Azji środkowej, którego stolicą jest Duszanbe, a transport do tego odległego państwa jest prawdziwym wyzwaniem zarówno dla ekportera jak i importera.

Niezbędna jest znajomość specyfiki kierunku, znajomość języka, najlepiej rosyjskiego, znajomość tamtejszej mentalności, która jest dość specyficzna, a robienie "biznesu" z Tadżykami wymaga odpowiedniego podejścia.

Na szczęście jednak polscy przedsiębiorcy co raz częściej wychodzą poza granicę swojego komfortu i podejmują się współpracy z przedsiębiorcami z Tadżykistanu mając wsparcie i mogąc liczyc na doświadczenie firm spedycyjnych.

 

 

Wymiana handlowa między Polską a Tadżykistanem - jakie towary najczęściej są eksportowane

 

Obroty handlowe między Polską, a Tadżykistanem wciąż są na niskim poziomie, a głównym partnerem handlowym dla Tadżykistanu jest Rosja, niemniej jednak współpraca istnieje i dla polskich firm może okazać się bardzo opłacalna, gdyż Tadżykistan wykazuje duże zapotrzebowanie na produkty zagraniczne.

Gospodarka Tadżykistanu utrzymuje się głownie z upraw bawełny, lnu, owoców, zbóż, warzyw, przemysłu maszynowego, lekkiego i materiałów budowlanych.

Tadżykistan kładzie duży nacisk na rozwój projektów inwestycyjnych hydroenergetyki, energetyki, oraz hutnictwa aluminium, dzięki czemu wykazuje perspektywy na eksport urządzeń i usług energetycznych oraz maszyn i urządzeń do wydobycia i przerobu rud metali.

Produktami najczęściej importowanymi z Polski i innych krajów UE do Tadżykistanu, a głównie do Duszanbe są:

  • produkt petrochemiczne

  • zboża,

  • nośniki energii

  • artykuły spożywcze

  • metale nieszlachetne i wyroby z nich

  • produkty mineralne

  • materiały tekstylne i wyroby z nich

  • produkty roślinne

 

 

Transport towarów do Tadżykistanu - skorzystaj z pomocy profesjonalistów

 

Transport towarów do Tadżykistanu tak jak już wcześniej wspomnieliśmy to wyzwanie zarówno dla exportera jak i importera, ale korzystając z usług doświadczonych firm, które na każdym etapie transportu posłużą wiedzą i wsparciem nie będzie stanowić dla Państwa problemu. Taką właśnie firma jest Important Cargo Traffic.

Od lat obsługujemy klientów, którzy eksportują swoje towaru do tego właśnie kraju.

Jesteśmy bezpośrednim wsparciem zarówno dla eksportera, ale służymy również pomocą importerowi jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. Pracownicy Naszej firmy biegle posługują się w języku angielskim oraz rosyjskim, dzięki czemu bariera językowa, która zwykle może okazać się dużym utrudnieniem u Nas nie istnieje.

Nasze usługi są kompleksowe co oznacza, że od momentu wysłania zapytania,aż do rozładunku towaru w miejscu docelowym będziemy prowadzić "za rękę" w kwestii transportu.

Wycena usługi jest przejrzysta i nie zawiera żadnych ukrytych kosztów, gdyż już od początku budujemy zaufanie Naszych Klientów.

Poprowadzimy w kwestii załadunku, procedur celnych, dokumentacji i dostarczymy towar do Tadżykistanu w wymaganym terminie dosyłając Państwu niezbedną dokumentacje uprawniającą do zastosowania stawki 0 % na fakturze.

Do dyspozycji mamy plandeki, chłodnie, busy, zestawy czy auta pozwalające na transport towarów ponadnormatywnych.

Obsługujemy przesyłki od tych najmniejszych dopasowując środek transportów po przesyłki paletowe czy całopojazdowe.