To dobra firma i bezpieczna, chce z nimi współpracować, ufam im

Logistyka - Transport - Spedycja

ICT transport ICT

Wpis w kategorii: Blog

Transport Turcja – różnica miedzy transportem drobnicowym, a całpojazdowym

Skontakuj się z nami Transport Turcja – różnica miedzy transportem drobnicowym, a całpojazdowym

Osoby pracujące w branży spedycyjnej i transportowej często posługują się "slangiem", który dla Klientów nie do końca może być zrozumiały, a takie pojęcia jak: częściówka, drobnica, doładunek to nic innego jak LTL czyli transport mniejszej ilości Twojego towaru doładowany do innego towaru na tym samym aucie.

Możesz spotkać się też z określeniem: full, całopojazdowy czy dedyk, a to nic innego jak FTL czyli transport autem dedykowanym tylko dla Twojego towaru, czyli bez innych towarów na jednym aucie.

 

Oba rodzaje rodzaje transportów są popularne, zależy jedynie jaki cel chcemy osiągnąć i na czym nam zależy czy na szybszej dostawie czy jednak priorytetem będzie dla Nas cen przewozu.

Transport do i z Turcji realizujemy zarówno jednym jak i drugim sposobem, dzięki czemu Nasza oferta na tym kierunku jest kompleksowa.

 

 

 

Główne zalety transportu drobnicowego i całopojazdowego

 

Większość Klientów wybierając spedycje, której zleci przewóz towaru kieruje się ceną przewozu, która jest oczywiście bardzo ważna, ale trzeba brać pod uwagę takie aspekty jak czas transportu, terminowość odbioru czy dostawy oraz chociażby bezpieczeństwo towaru co możesz zweryfikować zwracając uwagę przede wszystkim na opinie o danej firmie, chociażby w googole:

 

https://www.google.com/search?q=important+cargo+traffic&oq=import&aqs=chrome.2.69i60j69i57j69i59j69i60j69i65l3j69i61.1959j1j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

i jej polisę ubezpieczeniową.

 

Naszym Klientom na wstępie zadajemy pytanie czy dostawa towaru jest pilna i na przykład towar do Turcji musi dotrzeć w kilka dni 3-4 dni robocze, czy jednak możemy sobie pozwolić na dłuższy czas transportu 7-14 dni (w zależności od regionu Turcji), gdyż główną zaletą transportu drobnicowego jest jego cena. Z racji tego, iż do tego samego auta możemy doładować towar dla innego/innych Klientów to koszt przewozu rozkłada Nam się proporcjonalne, a inaczej jest w przypadku transportu dedykowanego, gdzie cały koszt transportu pokrywa jedna firma.

Przewóz całopojazdowy zaś dedykowany jest osobom, którym zależy na szybkiej dostawie i to jest jego główna zaleta, unikamy ryzyka postoju auta na innych miejscach załadunku i rozładunku przez co czas tranzytu jest krótszy, a cała przestrzeń auta jest do dyspozycyj jednej firmy.

 

Jeśli nie wiesz jaki transport wybrać, podaj Nam miejsce załadunku, dostawy, wymiary i wagę towaru oraz datę jego gotowości i maksymalny czas dostawy, a my sprawdzimy i przedstawimy Ci obie opcje.

 

 

 

Turcja jako kierunek importu i eksportu towarów

 

Dzięki szerokiej bazie stałych i sprawdzonych podwykonawców zarówno z Polski jak i z Turcji możemy zaproponować obsługę spedycyjną tego kierunku kompleksowo.

Należy pamiętać, że kraj ten nie znajduje się w Unii Europejskiejdlatego zarówno eksport jak i import wymaga dopełnienia pewnych procedur celnych. W tej kwestii też możemy poprowadzić Cię za rękę o ile nie masz doświadczenia.

Nasi spedytorzy wielokrotnie prowadzili auta na tej trasie, więc niewiele jest Nas w stanie zaskoczyć, wiemy jaką drogę obrać, jak powinny wyglądać dokumenty czy jak powinien być zabezpieczony towar. Doradzimy w kwestii ewentualnego ubezpieczenia i zaproponujmy nieobowiązkowe doubezpieczenie w bardzo konkurencyjnej stawce.

Jeśli masz zatem do przewiezienia towar z Turcji do Polski lub z Polski do Turcji niezależnie czy jest to jedna czy kilka palet, całe auto, ponadgabaryt czy dłużyca, towar bezpieczny czy ADR, przeznaczony na standardową plandekę czy na chłodnie to zgłoś się do Nas. Ofertę przedstawimy niezwłocznie, a z racji tego, iż renomę Naszej firmy budujemy na zaufaniu – nie będzie mowy o ukrytych kosztach!