To dobra firma i bezpieczna, chce z nimi współpracować, ufam im

Logistyka - Transport - Spedycja

ICT transport ICT

Wpis w kategorii: Blog

Transport z muzeum lub do muzeum

Skontakuj się z nami Transport z muzeum lub do muzeum | Spedycja, przewóz towarów ICT

Transport z muzeum lub do muzeum

 

Transport z muzeum lub do muzeum to zazwyczaj transport dzieł sztuki, do których zaliczać możemy np.

- rzeźby

- posągi

- obrazy

 - zabytki

- przedmioty użytkowe

- plakaty

- meble itd.

Przewóz tego typu przedmiotów wymaga jednak specjalistycznej wiedzy i odpowiedniego ubezpieczenia, które zabezpiecza interesy Klienta zlecającego usługę, stąd też niewiele firm przewozowych i spedycyjnych świadczy tego typu usługi.

 

Na co zwrócić uwagę w przypadku transportu dzieł sztuki

 

Dzieła sztuki to z reguły przedmioty wartościowe i jest to pierwsza kwestia,  którą należy uwzględnić chcąc zrealizować ich przewóz z muzeum lub do muzeum, do galerii, na wystawę czy w inne miejsca przeznaczenia, gdyż na tej podstawie wyliczana jest ewentualna cena ubezpieczenia, która w tym przypadku jest nieodzownym elementem ceny samego transportu.

Istotną kwestią bezpiecznie przeprowadzonej usługi transport jest jego zabezpieczenie towaru, a więc nadawca zobligowany jest do odpowiedniego zapakowania i zabezpieczenia przewożonego dzieła sztuki. Najczęściej stosowane sposoby pakowania i zabezpieczenia przed uszkodzeniami to opakowania tekturowe, folie bąbelkowe, ramy drewniane, skrzynie drewniane, palety, tuby, palety + strecz i inne.

Często przy dziełach sztuki o wysokiej wartości ubezpieczyciel wymaga podania jego autora i materiału z jakiego jest wykonane co jest również istotne dla ustalenia środka transportu, gdyż niektóre dzieła sztuki są wrażliwe na niskie bądź wysokie temperatury i wymagają przewozu w temperaturze kontrolowanej.

 

 

Ubezpieczanie dzieł sztuki

 

Ubezpieczenie dzieł sztuki wymaga odpowiedniej klauzuli w warunkach ubezpieczenia, gdyż nie jest ono standardowo zawarte w podstawowych warunkach ubezpieczenia oferowanych przez agencje ubezpieczeniowe. Najczęściej widzimy zapis o wyłączeniu z zakresu ochrony dzieł sztuki co znaczy ni mniej ni więcej jak to, że taki towar nie jest objęty ochroną. Zarówno Klienci jak i firmy spedycyjne muszą zwrócić szczególną uwagę na tę kwestię, gdyż ogromna część firm transportowych nawet nie jest świadoma, że ich polisa nie obejmuje tego typu przedmiotów i oferują transport narażając Klienta na ogromne straty w przypadku szkody.

Firma important Cargo Traffic odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie, a jednocześnie niską dostępność usługi przewozu dzieł sztuki na rynku, rozszerzyła i uruchomiła polisę obejmującą dzieła sztuki ochroną.

 

Zapraszamy do korzystania z Naszych usług, wiedzy i doświadczenia.