To dobra firma i bezpieczna, chce z nimi współpracować, ufam im

Logistyka - Transport - Spedycja

ICT transport ICT

Wpis w kategorii: Blog

Wymiana handlowa między Polską, a Wielką Brytanią

Skontakuj się z nami Wymiana handlowa między Polską, a Wielką Brytanią| transport i spedycja ICT

Wielka Brytania ze stolicą w Londynie to jedna z największych potęg przemysłowych i finansowych świata co za tym idzie jest to kraj bardzo bogaty i przodujący pod względem wielkości PKB.

Nie dziwi, więc fakt, że inne kraje chcą "wbić" się na rynek Wielkiej Brytanii.

Na szczęście polskie towary cieszą się tam dużym powodzeniem, są rozpoznawalne i chętnie kupowane.

 

 

Dlaczego warto exportować do Wielkiej Brytanii ?

 

Wielka Brytania to jeden z największych i najbardziej rozwiniętych rynków Unii Europejskiej z ponad 60 mln konsumentów, a jego mieszkańcy zarabiają średnio 2500 EUR.

Jest ona jednym z największych odbiorców polskich towarów, a to, że Polacy licznie osiedlają wyspy wielkiej Brytanii tworzy duży rynek zbytu dla towarów z Polski.

Ze względu na dużą różnice w zamożności między Polską, a Wielką Brytanią, Nasz produkt jest dla tego Państwa stosunkowo tani, przy zachowaniu jednocześnie wysokiej jakości.

Zaznaczyć również należy, iż język angielski jako język urzędowy Wielkiej Brytanii jest dla polskich przedsiębiorców dużym ułatwieniem, gdyż nie stwarza bariery porozumiewania się.

 

 

Jakie towary najczęściej exportujemy do Wielkiej Brytanii?

 

Niezaprzeczalnie jest to jeden z największych importerów owoców i warzyw, branża spożywcza i rolnicza odnosi w Wielkiej Brytanii duże sukcesy, exportujemy takie towary jak: soki owocowe, krówki, pieczywo, nabiał, alkohole, makarony, świeże owoce.

Do pozostałych towarów należą między innymi: pojazdy i urządzenia mechaniczne, aparatura, urządzenia telekomunikacyjne, maszyny biurowe i elektryczne, aparaty, meble części do nich.

Sukcesy exportowe odnoszą też polskie firmy z branży: kosmetycznej, obuwniczej komputerowej, AGD, morskiej i motoryzacyjnej.

 

 

Jakie towary najczęściej importujemy z Wielkiej Brytanii?

 

 

Mimo, iż wielka Brytania to bogaty kraj i ceny mogą być wyższe to jednak są produkty, które warto sprowadzać do Polski i należą do nich między innymi: kawa, meble, sprzęt RTV i AGD oraz części samochodów.

Według statystyk najczęściej importowanymi towarami są: maszyny i urządzenia mechaniczne, elektryczne oraz części do nich, pojazdy i samoloty oraz statki i inne środki transportu, a także produkty przemysłu chemicznego.

 

 

 

Transport towarów z Polski do Wielkiej Brytanii oraz z Wielkiej Brytanii do Polski z Important Cargo Traffic.

 

Należy pamiętać, że Wielka Brytania to państwo wyspiarskie, a w jej skład zalicza się Anglia, Walia, Szkocja oraz Irlandia, więc często transport w tym kierunku wiąże się z koniecznością przeprawy promem.

Mimo wszystko transport do Wielkiej Brytanii odbywa się bez problemów standardowymi środkami transportu takimi jak: plandeki, firanki, zestawy, chłodnie, busy jak i tymi specjalistycznymi jak: cysterny, platformy niskopodwoziowe czy kontenerowe pozwalające na przewóz ponadgabarytowych partii towaru.

 

Współpracujemy z licznym gronem zaufanych podwykonawców dzięki czemu możemy utrzymać praktycznie natychmiastową dostępność aut przy zachowaniu optymalnych cen.

 

Proponujemy przewóz przesyłek od palety wzwyż do partii cało-pojazdowych, aż po ponad-gabaryty.

 

Codziennie obserwujemy rynek i potrzeby Naszych Klientów dlatego staramy się dostosować Naszą ofertę do aktualnego zapotrzebowania i być przy tym konkurencyjni.

 

Dodatkowym atutem jest fakt, że wykonujemy transporty nie tylko po całej Europie, ale też na kierunki Wschodnie, dzięki czemu Twój towar z Wielkiej Brytanii, możemy dowieźć nie tylko do Polski, ale jak zajdzie taka potrzeba również do Rosji, Uzbekistanu, Tadżykistanu, Kazachstanu czy innych Państw dalekiego Wschodu.