To dobra firma i bezpieczna, chce z nimi współpracować, ufam im

Logistyka - Transport - Spedycja

ICT transport ICT

Wpis w kategorii: Blog

Najczęściej eksportowane towary z Polski do Kazachstanu

Skontakuj się z nami Najczęściej eksportowane towary z Polski do Kazachstanu | transport i spedycja ICT

Wymiana handlowa między Polską a Kazachstanem

Wymiana handlowa między Polską a Kazachstanem mimo nałożenia embargo co niewątpliwie utrudniło transport przez kraje wschodnie, nadal jest na wysokim poziomie.

Zapotrzebowanie na transport ciężarowy do Kazachstanu nadal rośnie, a największy udział w exporcie mają maszyny i urządzenia mechaniczne, elektryczne oraz części do nich, produkty przemysłu chemicznego, pojazdy samoloty, statki i inne środki transportu.

 

 

Mocne strony rynku kazachskiego

Kazachstan jako potężne Państwo o powierzchni prawie 9 razy większej niż powierzchnia Polski posiada jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek świata, a jego znaczenie na arenie międzynarodowej stale rośnie.

Dynamika w obrotach handlu wewnętrznego zwiększa się z roku na rok o kilkanaście procent.

Kazachstan posiada ogromny potencjał gospodarczy dlatego jest on dla Polski przyszłościowym partnerem gospodarczym.

Na rynku kazachskim istnieje mnóstwo firm z Polskim kapitałem co znaczy, ze Polacy coraz częściej wykorzystują potencjał tego kraju co z resztą widać w statystykach, gdyż wartość polskich inwestycji w Kazachstanie mierzona jest już na setki milionów euro.

To jeden z niewielu krajów, który podczas światowego kryzysu nie odnotował spadku PKB, została w nim uproszczona sprawozdawczość finansowa, a system sądowniczy i podatkowy jest bardzo przyjazny.

Kazachstan jest uważany za najbardziej stabilne Państwo w Azji Centralnej, a pozytywnym czynnikiem wspierającym wzrost przedsiębiorczości jest obniżenie stawek VAT.

Należy również wspomnieć, iż polskie produkty są niezwykle doceniane i szanowane przede wszystkim ze względu na stosunek jakości do ceny, więc polscy przedsiębiorcy mogą liczyć na łatwość nawiązania kontaktu oraz szybszy start w wymianie handlowej z tym krajem.

 

 

Transport – jakie towary są najczęściej exportowane do Kazachstanu ?

Możliwości współpracy miedzy Polską a Kazachstanem są dosyć szerokie, a największych obszarów handlowych oraz inwestycyjnych można zaliczyć:

 

  • Budownictwo: Kazachstan jako Państwo stale rozwijające się wykazuje dużą potrzebę rozbudowy, stąd np. materiały budowlane chętnie są transportowane właśnie z Polski, a w ostatnim czasie największe zapotrzebowanie wykazała budowa obwodu turkiestańskiego.

  • Rolnictwo: Ze względu na rozwój rolnictwa w kraju można zaobserwować zapotrzebowanie na maszyny i urządzenia rolnicze, magazyny i chłodnie do przechowywania co za tym idzie materiały na ich budowę, ale również same owoce, warzywa, produkty mleczarskie, mięso.

  • Maszyny i cześć do maszyn w tym produkty elektromaszynowe

  • Wyroby chemiczne i perfumeryjne

  • Produkty farmaceutyczne: leki i probiotyki

  • Wyroby papiernicze

  • Tworzywa sztuczne

  • Artykuły z żeliwa

 

 

Transport towarów do Kazachstanu – skorzystaj z pomocy profesjonalistów

Transport towarów na Wschód znacząco rożni się od transportu towarów po kraju czy po Europie, gdyż oprócz samego transportu należy wykonać szereg procedur celnych, wymagających odpowiednio przygotowanej dokumentacji. Oprócz tego znajomość tras oraz procedur obowiązujących na terenie kraju jest tutaj obowiązkowa.

W związku z tym transport do Kazachstanu najlepiej powierzyć doświadczonej firmie, która dopilnuje całego przebiegu, a niewątpliwą zaletą będzie tutaj biegła znajomość języka rosyjskiego, która będzie przydatna nie tylko do sprawdzenia dokumentacji w tym języku, a także pozwoli na kontakt z odbiorcą towaru.

 

 

Planujesz rozpocząć eksport twoich towarów do Kazachstanu?

Important Cargo Traffic to międzynarodowa firma, która o transportach na Wschód wie wszystko. Posiadamy sieć zaufanych podwykonawców i agentów dzięki, którym oferujemy usługi o zasięgu globalnym. Specjalistyczne tabory umożliwiają przewóz ciężarowy, drobnicowy, morski i lotniczy uwzględniając najwyższe standardy obsługi.

Szczególną uwagę zwracamy na bezpieczeństwo Twoje przesyłki, jakość obsługi oraz terminowość dostaw.

Transporty na Wschód są u Nas na porządku dziennym dlatego wystarczy zlecić Nam usługę, a my zajmiemy się wszystkim.