To dobra firma i bezpieczna, chce z nimi współpracować, ufam im

Logistyka - Transport - Spedycja

ICT transport ICT

Wpis w kategorii: Blog

Wymiana handlowa między Polską a Azerbejdżanem

Skontakuj się z nami Wymiana handlowa między Polską a Azerbejdżanem | transport i spedycja ICT

Azerbejdżan

 

Wymiana handlowa między Polską a Azerbejdżanem

 

Azerbejdżan to Państwo położone w Azji Zachodniej graniczące z Rosją, Armenią, Gruzją, Turcją i Iranem, a jego stolicą jest przepiękne, położone nad Morzem Kaspijskim – Baku.

Wymiana handlowa między Polską, a Azerbejdżanem to przede wszystkim export maszyn i urządzeń, produktów przemysłu chemicznego i artykułów spożywczych, a także import produktów przemysłu chemicznego, produktów pochodzenia roślinnego, metali nieszlachetnych i artykułów z metali nieszlachetnych.

 

 

Mocne strony rynku Azerbejdżanu

 

Azerbejdżan jako Państwo nie wchodzące w skład Unii Europejskiej mimo wszystko zaczyna się cieszyć większym zainteresowaniem wśród producentów polskich firm i co raz częściej chcą oni kierować swoja ofertę i reklamować produkty do tamtejszych odbiorów.

Z racji tego, że Azerbejdżan to Państwo, które jest otwarte na nowe inwestycje i posiada duży potencjał wzrostu oraz rozwoju to współpraca z Nim może okazać się dużym sukcesem.

Rynek tego Państwa jest jeszcze mało nasycony towarami i usługami, dlatego importerzy z Azerbejdżanu będą chętnie poznawać, testować i wreszcie kupować polskie produkty.

Podstawową gałęzią gospodarki tego kraju jest wydobycie i przetwórstwo ropy naftowej oraz gazu ziemnego i rud żelaza, więc bogactwo tego państwa może kojarzyć się głownie z zasobami naturalnymi i surowcami energetycznymi.

Wśród priorytetów Republiki jest dążenie do rozwijania dobrych sąsiedzkich stosunków, co za tym idzie rozwijanie wymiany handlowej oraz rozwój Euroazjatyckiego Korytarza Transportowego, który może mieć kluczowe znaczenie w usprawnieniu komunikacji.

 

 

Transport-jakie towary exportujemy do Azerbejdżanu i importujemy z Azerbejdżanu ?

 

W ostatnich latach export z Polski do Azerbejdżanu opiera się przede wszystkim na exporcie takich produktów i towarów jak:

  • maszyny i urządzenia: miedzy innymi maszyny rolnicze i części do nich, części do pieców i palenisk, urządzeń chłodniczych, wyposażenia medycznego, filtrów, aparatury pomiarowej, naczep i przyczep, turbin gazowych, maszyn i części do górnictwa, klimatyzatorów

  • wyroby chemiczne, czyli: kosmetyki, chemii budowlanej, folii z tworzyw sztucznych, leków, dezodorantów, proszków do praca czy opon.

  • Wyroby z matalu takie jak: ostrza i maszynki do golenia, cześć metalowe do opakowań, blachy, rury, okna i dzrzwi metalowe oraz urządzenia grzewcze

  • artykuły rolno-spożywcze: wyroby czekoladowe i cukiernicze, przetwory dla niemowląt, mięso drobiowe, sosy i przyprawy, sery, przetwory z ziemniaków, artykuły mleczne i piekarnicze

  • płyty pilśniowe

 

Import z kolei jest trochę trudniejszy od exportu, głównie ze względu na wymaganą dokumentacje i opiera się na:

  • wyrobach przemysłu chemicznego, głównie propylenu

  • produktach pochodzenia roślinnego

  • metalach nieszlachetnych i artykułów z nich

 

 

 

Transport towarów do Azerbejdżanu – skorzystaj z pomocy profesjonalistów

 

Pomoc profesjonalistów w przypadku transport do Azerbejdżanu , będzie miała kluczowe znaczenie szczególnie w przypadku, gdy firma sprzedająca swoje towary odbiorcom z tego Państwa nie ma zbyt dużego doświadczenia przy exporcie towarów na Wschód.

Transport ten wymaga odpowiedniej wiedzy co do procedur i dokumentacji, pomoże to z pewnością uniknąć nieprzyjemnych sytuacji na urzędzie celnym w Polsce, Azerbejdżanie, na granicy czy podczas kontroli.

Transporty te wiążą się z dużą odpowiedzialności, gdyż jedynie właściwie pokierowane i dopilnowane mogą zapewnić spokój i oszczędzić niepotrzebnych kosztów exporterom.

Najlepszym, więc rozwiązaniem będzie zweryfikowanie firmy, której taki transport Państwo zlecacie.

 

 

Planujesz rozpocząć transport do Azerbejdżanu?

 

Z wielką przyjemnością informujemy, iż firma Importanty Cargo Traffic może pochwalić się profesjonalizmem w dziedzinie transportu na Wschód.

Nasze doświadczenie, które stopniowo zdobywaliśmy wysyłając towary w co raz dalsze zakątki świata, pozwala Nam przyjmować zlecenia na transport do Azerbejdżanu z pewnością i spokojem, którym później chętnie zarażamy Naszych Klientów – spokój o towar i własną kieszeń towarzyszy właśnie Naszym Klientom przez cały czas trwania transportu.

Chętnie asystujemy Naszym rodakom, którzy postanowili sprzedać swoje towary odbiorom z tak dalekich krajów, gdyż trzymamy kciuki i kibicujemy firmom, który tek odważnie poszerzają zakres swojej działalności.

Nie musicie Państwo przejmować się brakiem doświadczenia jako exportera, my posiadamy odpowiednia wiedze do tego, by sprawnie i bezpiecznie taki transport dla Państwa zorganizować.

Posiadamy możliwości zarówno transportu dużych partii towaru FTL autami 33 paletowymi, chłodniami czy busami jak i tych mniejszych LTL w doładunku.

Dobierzemy dla Państwa ofertę w zależności od preferencji, wymagań czasowych czy budżetu.