To dobra firma i bezpieczna, chce z nimi współpracować, ufam im

Logistyka - Transport - Spedycja

ICT transport ICT

Wpis w kategorii: Blog

Transport Turcja - Polska – co trzeba wiedzieć?

Skontakuj się z nami Transport Turcja - Polska – co trzeba wiedzieć? | Spedycja, transport towarów ICT

Szybki transport towarów na trasie Polska – Turcja jest złożonym zagadnieniem, na które składa się wiele czynników wartych uwagi przy organizacji takiego przedsięwzięcia. Spedycja poza obszar krajów europejskich opiera się często na niuansach, które aspirujący przedsiębiorca po prostu musi poznać, by nie narazić się na straty finansowe. Na łamach naszego artykułu przedstawiamy wszystko to, co powinieneś wiedzieć o sprawnym i niezakłóconym w żaden sposób transporcie ładunków całopojazdowych czy drobnicowych do Turcji. Czytaj dalej!

Zalety rynku tureckiego

Stosunkowo tania spedycja do Turcji jest rodzajem przedsięwzięcia, które przedsiębiorcy w Polsce i krajach europejskich coraz częściej biorą pod uwagę. Wynika to przede wszystkim z osłabionej liry tureckiej, która sukcesywnie traci na wartości i czyni import oraz eksport opłacalnymi finansowo. Kraj półksiężyca jest bardzo otwarty na handel, wykazuje duże zapotrzebowanie na towary z Europy ze względu na dynamiczny rozwój, a umacniająca się w nim stabilność polityczna sprawia, że inwestycje są bezpieczne. Rozwija się w nim zwłaszcza branża turystyczna, a konsekwentne rozbudowywanie infrastruktury przekłada się na duży popyt np. na nowoczesne maszyny i urządzenia.

Transport na trasie Polska - Turcja

Choć import polskich towarów do tureckich magazynów sięga zaledwie 1,7%, kraj ten plasuje się na piątym miejscu wśród partnerów handlowych Unii Europejskiej. Spedycja do Turcji jest zatem bardzo perspektywicznym przedsięwzięciem, który z biegiem lat może jedynie przybierać na skali. Transport ciężarowy w obu kierunkach daje duże możliwości zarobku, a Polska Agencja Inwestycji i Handlu podaje, jakie towary cieszą się największą popularnością w zakresie importu i eksportu.

Import

Prężnie rozwijający się transport drogowy na trasie Turcja – Polska opiera się przede wszystkim na importowaniu płodów rolnych i wytworów przemysłowych. Kraj półksiężyca chętnie sprzedaje nam owoce i warzywa, a także surowce naturalne z węglem i ropą naftową na czele. Warty uwagi definitywnie jest również duży rynek włókienniczy.

Eksport

Krajowa spedycja do Turcji opiera się w największej mierze na eksportowaniu maszyn i urządzeń przemysłowych. Ten dynamicznie rozwijający się kraj wykazuje duże zapotrzebowanie na różnego rodzaju technologie, a przedsiębiorcy z Polski efektywnie starają się je zaspokajać. Turcja importuje od nas również wyroby z metali szlachetnych, a także odzież i tekstylia.

Spedycja w Turcji – procedury i wskazówki

Opisywany transport drobnicowy czy ciężarowy do Turcji wymaga dokładnej znajomości obowiązujących przepisów celnych. Eksport do krajów spoza Unii Europejskiej potrafi być bardzo opłacalny, ale wszelkie zaniedbania mogą skutkować dotkliwymi skutkami finansowymi. Konieczne jest przede wszystkim obycie z formalnościami stawianymi przez tureckich urzędników – każdy przewożony towar musi być opatrzony odpowiednimi dokumentami.

Istnieją oczywiście pewne niuanse, które również trzeba wziąć pod uwagę. Część towarów można na przykład importować bezcłowo ze względu na unię celną Unii Europejskiej, do której Turcja jak najbardziej przynależy. Dotyczy to przede wszystkim artykułów przemysłowych z wykluczeniem węgla i stali. Specjalistycznej wiedzy i obeznania należy wymagać również przy transporcie intermodalnym, bo używanie kilku środków przewozu towarów bywa złożonym przedsięwzięciem.

Important Cargo Traffic – transport na trasie Turcja – Polska

Usługi logistyczne, które świadczy Important Cargo Traffic, pozwalają na skuteczne zoptymalizowanie procesu transportu towarów z Polski do Turcji i odwrotnie. Wieloletnie doświadczenie, którym możemy się pochwalić, przekłada się na obycie z realiami rynku tureckiego i obowiązujących na granicy tego kraju procedur. Przewoźnicy z naszej firmy są w stanie przetransportować dla Ciebie każdy towar – niezależnie od gabarytów czy wymogu przewożenia go w odpowiedniej temperaturze. Nie czekaj i skontaktuj się z nami! Gwarantujemy, że oferta okaże się dla Ciebie atrakcyjna!