To dobra firma i bezpieczna, chce z nimi współpracować, ufam im

Logistyka - Transport - Spedycja

ICT transport ICT

Wpis w kategorii: Blog

Potrzebujesz przetransportować dzieła sztuki? Zaufaj specjalistom

Skontakuj się z nami Potrzebujesz przetransportować dzieła sztuki? Zaufaj specjalistom

Jeśli chcesz przewieźć dzieła sztuki, do wyboru masz kilka opcji. Możesz zrealizować transport własnym samochodem, zlecić to kurierowi lub skorzystać z usług firmy transportowej, np. zajmującej się spedycją międzynarodową. Ostatnie z tych rozwiązań jest najlepsze i z artykułu dowiesz się dlaczego. Sprawdź, jakie są zalety podjęcia współpracy z doświadczonym przewoźnikiem!

Dlaczego przewóz dzieł sztuki warto zlecić firmie transportowej?

Zacznijmy od tego, że zdecydowanie powinieneś odrzucić pomysł samodzielnego transportowania tak cennych rzeczy. Wymaga to zarówno posiadania odpowiednio wyposażonego pojazdu, jak i doświadczenia, bez którego ryzyko uszkodzenia cennego ładunku, jest ogromne.

Teoretycznie rozwiązanie najprostsze to skorzystanie z usług kurierów. Osoby takie codziennie zajmują się przewozem towarów, w tym nierzadko spedycją na skalę międzynarodową. Jednak mało która firma kurierska przyjmie zlecenie na dostawę dzieł sztuki. Nawet jeśli się na to zgodzi, naliczy wysoką opłatę. Do tego we flocie takich dostawców zazwyczaj próżno szukać samochodów przystosowanych do transportu tak cennych rzeczy.

Doświadczenie oraz posiadanie odpowiednich pojazdów są tutaj kluczowe, a właśnie tym może pochwalić się profesjonalny przewoźnik. Tym samym skorzystanie z usług firmy specjalizującej się w spedycji krajowej lub międzynarodowej jest opcją najbezpieczniejszą. Ma samochody do transportu niekonwencjonalnego oraz materiały do zabezpieczania ładunków, w tym dzieł sztuki. Do tego za realizację przewozów odpowiadają wykwalifikowani pracownicy.

Pojazdy dostosowane do transportu niekonwencjonalnego

Chcąc zorganizować przewóz dzieł sztuki, powierz to firmie zajmującej się spedycją międzynarodową, które mają specjalne samochody wyposażone m.in. w:

  • hydrauliczne zawieszenie, które skutecznie wybiera nierówności drogi,

  • systemy mocowania towarów w przestrzeni ładunkowej,

  • agregaty utrzymujące stałą temperaturę – to ważne np. w przypadku transportu obrazów,

  • windy załadowcze.

Wykwalifikowani przewoźnicy

Ważne są także odpowiednie kwalifikacje pracowników zatrudnianych przez doświadczonych przewoźników. Osoby takie doskonale znają zasady bezpiecznego przewozu dzieła sztuki. Wiedzą, jak prawidłowo zamocować tego typu ładunek w pojeździe. Do tego potrafią dobierać optymalne trasy przejazdu, które do minimum ograniczają ryzyko uszkodzenia delikatnego towaru. Tacy fachowcy pracują w naszej firmie ICT specjalizującej się w spedycji międzynarodowej – zapraszamy do kontaktu!

O co powinieneś zadbać przed zleceniem transportu?

Jeśli chcesz zlecić przewoźnikowi transport dzieł sztuki, powinieneś objąć je dodatkową ochroną ubezpieczeniową. Każda dobra firma transportowa, szczególnie jeśli jej specjalnością jest spedycja międzynarodowa, ma ubezpieczenie OCP.

Odpowiednie spakowanie i zabezpieczenie towaru wysokowartościowego

Oprócz ubezpieczenia cennych rzeczy zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie ich na czas przewozu. Pakując dzieła sztuki pamiętaj o:

  • owinięciu każdej rzeczy folią bąbelkową,

  • wypełnieniu pustych miejsc w kartonie,

  • skrupulatnym zaklejaniu pudeł solidną taśmą pakową.

Zezwolenie na legalny przewóz dzieł sztuki

Jeśli planujesz wywiezienie takich rzeczy z Polski, musisz uzyskać pozwolenie. Wsparcie w tym zakresie zapewni Ci dobry przewoźnik zajmujący się spedycją międzynarodową – skorzystaj z usługi transportu dzieł sztuki świadczonej przez naszą firmę ICT. Do uzyskania zezwolenia potrzeba kilku dokumentów, w tym faktury zakupu oraz oceny wieku przedmiotów, którą wystawia konserwator zabytków. Jeśli natomiast przewozisz je do naszego kraju spoza UE, będziesz musiał opłacić cło.

Zaufaj specjalistom z ICT

Jak widzisz, transport zabytków powinieneś zostawić w rękach dobrego przewoźnika. Aby bezpiecznie przewieźć dzieła sztuki, skontaktuj się z naszą firmą Important Cargo Traffic. Mamy doświadczenie w spedycji międzynarodowej, w tym w organizacji dostaw rzeczy nietypowych oraz o dużej wartości. Posiadamy przeznaczoną do tego flotę pojazdów i zespół kompetentnych pracowników.