To dobra firma i bezpieczna, chce z nimi współpracować, ufam im

Logistyka - Transport - Spedycja

ICT transport ICT

Wpis w kategorii: Blog

ICT: spedycja międzynarodowa między Polską a Skandynawią

Skontakuj się z nami ICT: spedycja międzynarodowa między Polską a Skandynawią

Region Europy Północnej, powszechnie określany mianem Skandynawii, jest ważny z punktu widzenia Polski. Prowadzimy szeroko zakrojoną wymianę handlową z należącymi do niego krajami, czyli Norwegią, Szwecją oraz Danią. Spedycja międzynarodowa, szczególnie na dwóch pierwszych kierunkach, stanowi spore wyzwanie logistyczne, w dużej mierze wynikające z położenia geograficznego tych państw. Jeśli zastanawiasz się, jak zorganizować ją sprawnie, w artykule znajdziesz cenne wskazówki. Skorzystaj z porad specjalistów firmy spedycyjnej ICT – zapraszamy do lektury!

ICT: sprawna spedycja do Skandynawii

Choć kraje skandynawskie chętnie kupują zagraniczne produkty spożywcze, tak ich handel międzynarodowy skupia się przede wszystkim na nowoczesnych technologiach. W efekcie transporty towarów pomiędzy Polską i Szwecją lub Norwegią dotyczą w głównej mierze:

  • urządzeń elektronicznych, w tym komponentów do nich;

  • różnego rodzaju pojazdów mechanicznych oraz specjalistycznych maszyn;

  • samochodowych podzespołów zamiennych.

Nasza firma Important Cargo Traffic ma doświadczenie w zakresie organizacji spedycji na tych kierunkach. Planując przewozy ładunków do Skandynawii, skrupulatnie podchodzimy nie tylko do kwestii związanych z załatwianiem formalności. Mocno skupiamy się także na doborze odpowiedniej floty pojazdów, procesie załadunku i rozładunku oraz prawidłowym zabezpieczeniu towarów na czas transportu międzynarodowego. Sprawdź, dlaczego jest to tak istotne!

Skandynawska sieć drogowa

Skandynawia to powierzchniowo rozległy obszar, który cechuje stosunkowo niewielka gęstość zaludnienia. Są tam ogromne rejony praktycznie nietknięte ludzką działalnością, ale pomimo tego sieć drogowa tej części Europy Północnej jest dobrze rozwinięta. Dzięki temu spedycja międzynarodowa jest łatwiejsza – Norwegia i Szwecja mają długie odcinki autostrad oraz tysiące kilometrów świetnie utrzymanych dróg utwardzonych. Jednak wyzwanie dla przewoźników transportujących towary stanowi ukształtowanie terenu oraz panujący w tamtej części świata klimat.

Zdecydowana większość powierzchni krajów skandynawskich jest położona na wyżynach, nierzadko z bardzo wysokimi pasmami góry. Dotyczy to szczególnie Norwegii, która nie bez powodu słynie z majestatycznych fiordów.

Z kolei pod kątem pogody należy pamiętać o tym, że część Półwyspu Skandynawskiego znajduje się w strefie klimatu subpolarnego. Na pozostałym obszarze ma on charakter umiarkowany. Jednak z racji położenia na wysokich szerokościach geograficznych, występują tam długie zimy, natomiast lata są krótsze niż w Polsce, chłodniejsze i w dużej mierze mokre.

W efekcie podczas planowania spedycji międzynarodowej do Skandynawii należy brać pod uwagę możliwość występowania trudnych warunków atmosferycznych i, co za tym idzie, drogowych.

Flota pojazdów – transport z Polski do Skandynawii

Podstawą sprawnej realizacji transportów drogowych do Skandynawii jest wykorzystywanie odpowiednio przygotowanej floty pojazdów. Specjaliści firmy ICT, którzy od lat zajmują się spedycją międzynarodową m.in. do Norwegii, radzą, aby eksploatowane na tych kierunkach samochody były:

  • utrzymane w doskonałym stanie technicznym – niska gęstość zaludnienia sprawia, że ewentualna awaria w trasie może być poważnym problemem (duże odległości pomiędzy większymi miastami, w których znajdują się warsztaty);

  • wyposażone w porządne opony zimowe lub letnie, zależnie od okresu, w którym realizowane są przewozy;

  • prowadzone przez kierowców z odpowiednim doświadczeniem.

Z powyższych powodów organizację takich transportów warto zlecić profesjonalistom. Dzięki temu zyskasz pewność zarówno sprawności realizacji spedycji międzynarodowej do Szwecji czy Norwegii, jak i bezpieczeństwa przewożonych towarów.

Skorzystaj z usług spedycji międzynarodowej ICT

Chcesz prowadzić sprawną wymianę handlową pomiędzy Polską a krajami położonymi na Półwyspie Skandynawskim? W takim razie już dziś zgłoś się do firmy Important Cargo Traffic – kompleksowo zajmiemy się organizacją transportu towarów do Norwegii, Szwecji czy Dani. Zatrudniamy najlepszych specjalistów mających wieloletnie doświadczenie w organizacji spedycji międzynarodowej do nawet najodleglejszych zakątków Europy. Z nami będziesz mógł dynamicznie rozwijać swój biznes!