To dobra firma i bezpieczna, chce z nimi współpracować, ufam im

Logistyka - Transport - Spedycja

ICT transport ICT

Wpis w kategorii: Blog

Potrzebujesz profesjonalnego transportu mebli? Sprawdź, jak wyglądała nasza realizacja transportu do Norwegii

Skontakuj się z nami Potrzebujesz profesjonalnego transportu mebli? Sprawdź, jak wyglądała nasza realizacja transportu do Norwegii

Firmy z branży meblarskiej każdego dnia mierzą się z wyzwaniami w zakresie przewozu swoich produktów. Ich transport jest procesem niezwykle wymagającym, gdyż są to rzeczy delikatne. Ryzyko uszkodzenia jest szczególnie wysokie na dalekich trasach, dlatego organizację spedycji międzynarodowej najlepiej zlecić fachowcom. Takie usługi świadczy nasza firma ICT i w artykule opisujemy przykładową realizację przewozu mebli do Norwegii – sprawdź, jak robią to profesjonaliści!

Transport mebli w kraju i za granicą

Na początek należy podkreślić, że transport mebli zawsze obarczony jest dużym ryzykiem, niezależnie od tego, czy jest on realizowany w obrębie kraju, czy do innego państwa, np. Norwegii. Pamiętaj więc, aby skrupulatnie zaplanować taką spedycję.

Jeśli sprzedajesz wyposażenie meblowe z wystawy, które jest złożone, warto rozważyć jego demontaż i przewóz w częściach. Gdy jest to niemożliwe, zabezpiecz je przed uszkodzeniami mechanicznymi – owiń folią bąbelkową, a na krawędziach zamocuj np. kartony czy styropianowe wytłoczki. Podczas pakowania zwróć uwagę na ruchome elementy, takie jak szuflady czy drzwiczki. Najlepiej zaklej je taśmą, aby uniemożliwić ich samoczynne otwarcie.

Tak przygotowane meble będziesz mógł bezpiecznie przekazać w ręce specjalistów, którzy zajmą się ich transportem, w tym planowaniem spedycji. Zadbają oni o zabezpieczenie ładunku w pojazdach oraz terminową realizację zlecenia.

Transport Norwegia – przewiezienie mebli

Nasza firma Important Cargo Traffic ma wieloletnie doświadczenie w zakresie spedycji krajowej oraz międzynarodowej. Przyjmujemy zlecenia na przewóz różnych rzeczy, w tym nawet wyjątkowo delikatnych jak np. dzieła sztuki, płytki ceramiczne czy właśnie meble. Współpracujemy m.in. z przedsiębiorstwami z branży meblarskiej, biorąc na siebie odpowiedzialność za realizację dostaw ich produktów zarówno w obrębie UE, jak i poza nią, czego przykładem jest transport do Norwegii.

Dla polskich firm jest to bardzo popularny kierunek wymiany handlowej. Jednak ponieważ kraj ten znajduje się poza unią celną, przewozy towarów z/do niego wiążą się z wieloma formalnościami. Do tego często panują tam trudne warunki drogowe, co wymaga skrupulatnego zabezpieczania ładunku na czas transportu.

W ICT doskonale wiemy, jak zorganizować taką spedycję do Norwegii związaną m.in. z meblami, dlatego gwarantujemy:

  • zabezpieczenie towarów w pojeździe,

  • zaplanowanie przewozu, w tym w zakresie załatwienia formalności,

  • monitorowanie przejazdu.

Sprawdź, jak wyglądała realizacja jednego z takich zleceń transportowych dla klienta, a następnie podejmij z nami współpracę – zapraszamy do kontaktu z ICT!

Zabezpieczenie mebli i załadowanie do przewozu za granicę

Po otrzymaniu zlecenia na transport zestawów umeblowania biurowego z Polski do Norwegii zaczęliśmy od zebrania informacji związanych z samym ładunkiem. Kluczowe dla określenia, jakie pojazdy będą potrzebne dla tej spedycji były m.in. takie dane, jak:

  • łączna waga towaru,

  • ilość rzeczy do przewiezienia,

  • dokładne parametry dotyczące wielkości każdego mebla.

Podczas załadunku poszczególne elementy zestawów umeblowania zostały rozlokowane w samochodach w taki sposób, aby zachować równomierny rozkład masy. Następnie ładunek przypięto pasami i dodatkowo zabezpieczono specjalnymi kocami transportowymi.

Spedycja Norwegia: plan i monitorowanie transportu przez ICT

Oprócz fachowego załadunku mebli, w tym ich zabezpieczenia na pojeździe, kluczowe jest odpowiednie zaplanowanie transportu. W przypadku przewozów do lub z krajów spoza unii celnej, a do takich zalicza się Norwegia, spedycja wiąże się z koniecznością załatwienia wielu formalności. Za to odpowiedzialni byli doświadczeni spedytorzy naszej firmy ICT i dzięki ich pracy zestawy meblowe dotarły z Polski do Skandynawii zgodnie z terminem. Przyczyniło się do tego również skrupulatne opracowanie trasy przejazdu pojazdów oraz monitorowanie postępów realizacji zlecenia transportowego.

Interesuje cię transport do Norwegii? Skontaktuj się z ICT!

Szukasz solidnego partnera biznesowego, który przejmie na siebie odpowiedzialność związaną z organizacją transportu mebli do Norwegii? Jeśli tak, to już dziś skontaktuj się z naszą firmą ICT. Mamy ogromne doświadczenie w przygotowywaniu spedycji takich ładunków zarówno na tym, jak i wielu innych kierunkach. Z naszym wsparciem zyskujesz pewność terminowej i bezpiecznej realizacji zleceń transportowych!