To dobra firma i bezpieczna, chce z nimi współpracować, ufam im

Logistyka - Transport - Spedycja

ICT transport ICT

Wpis w kategorii: Blog

Odprawy celne w Rosji

Skontakuj się z nami Odprawy celne w Rosji | Spedycja, transport towarów ICT

Odprawa eksportowa i importowa – kiedy ?

Odprawa eksportowa towaru to nic innego jak zgłoszenie faktu wywozu do Urzędu Celnego.

Polega na skontrolowaniu dokumentacji oraz przewożonego ładunku.

Następuje ona w formie pisemnej lub elektronicznej, a jest następstwem jest potwierdzenie wywozu i wydanie/wygenerowanie dokumentu uprawniającego eksportera do zastosowanie stawki VAT 0%

Odprawa celna importowa to również skontrolowanie dokumentacji oraz przewożonego ładunku, a także naliczenie i pobranie cła i podatków od towaru. Dopełniamy w ten sposób procedury wymagane przy przejmowaniu towarów na granicy celnej.

Odprawy importowej dokonuje każdy przedsiębiorca, który ściąga towary z poza UE lub lub ten, który wywozi towary poza UE

 

Czym jest EX1

Każdy kto chociaż raz uczestniczył w procedurze transportu poza kraje Unii Europejskiej spotkał się z pojęciem Ex1.

Towar wywożony poza Unię musi być zgłoszony celnie wywozowo oraz musi zostać sporządzony ten dokument.

Wnioskujący o ten dokument musi figurować jako eksporter, czyli posiadać tak zwany numer EORI. Dokument Ex1 uprawnia przede wszystkim do zastosowania stawki VAT 0%

na fakturze. Wykonanie go jest możliwe zdalnie, aczkolwiek większość agencji celnych wymaga pojawienia się w agencji kierowcy z przewożonym towarem.

 

Procedury celne dla początkujących-skorzystaj z pomocy profesjonalistów

Polscy Przedsiębiorcy co raz częściej decydują się na sprzedaż swoich towarów na rynkach międzynarodowych i chociaż większość ogranicza się do krajów Unii Europejskiej, są też tacy, którzy sprzedają towary odbiorcom ze Wschodu.

Współpraca z Przedsiębiorcami z Rosji, Uzbekistanu, Tadżykistanu, Białorusi, Ukrainy, Turkmenistanu czy Armenii niesie za sobą wiele korzyści, więc warto przełamać swój strach i skorzystać z pomocy firm doświadczonych w transporcie towarów do tych krajów.

Firma Important Cargo Traffic oprócz standardowej usługi transportu oferuje pomoc w zakresie odpraw eksportowej i importowej.

Przedstawimy Ci listę wymaganych do odprawy dokumentów oraz na podstawie Twojego upoważnienia wyrobimy dokument Ex1 – Ty nie musisz się martwic już o nic więcej.

Organizujemy odprawy celne towarów wysyłanych do Rosji. Prześlij zapytanie cenowe na transport do Rosji i jego odprawę celną.