To dobra firma i bezpieczna, chce z nimi współpracować, ufam im

Logistyka - Transport - Spedycja

ICT transport ICT

Wpis w kategorii: Blog

Wymiana handlowa pomiędzy Polską a Gruzją – co warto wiedzieć ?

Skontakuj się z nami Wymiana handlowa pomiędzy Polską a Gruzją – co warto wiedzieć ? | transport i spedycja ICT

Wymiana handlowa pomiędzy Polską a Gruzją – co warto wiedzieć ?

 

Gruzja to Państwo położone na pograniczu Europy i Azji, sąsiadujące z Rosją, Armenią, Turcją i Azerbejdżanem stolicą którego jest Tbilisi-piękne miasto tętniące życiem, które posiada niesamowite walory turystyczne i staje się co raz to większą atrakcja dla turystów i nie tylko. Ludzie chętniej przeprowadzają się tam i przenoszą swoje biznesy. Z pewnością widać postępujący proces integracji Gruzji z Unia Europejską oraz rosnące zapotrzebowanie na nowoczesne maszyny i urządzenia co jest niewątpliwie mocna strona rynku. Top 3 exportowaych do Gruzji towarów to produkty przemysłu chemicznego, artykuły spożywcze, pojazdy, samoloty, statki i inne środki transportu.

 

 

Głowni partnerzy handlowi Gruzji oraz dlaczego warto eksportować do Gruzji i importować z Gruzji ?

 

Największymi partnerami handlowymi dla Gruzji jest: Turcja, Rumunia, Azerbejdżan, Chiny, Armenia, Ukraina, Niemcy, Bułgaria i Stany Zjednoczone. Te Państwa już dawno odkryły potencjał współpracy z Gruzją natomiast współpraca miedzy Gruzją, a Polską również się poszerza. Należy podkreślić bardzo pozytywne nastawienie Gruzinów do Polaków co bardzo ułatwia kontakty biznesowe. Mimo, iż nadal odpowiada ona za niewielki procent polskiego exportu i importu to my jednak widzimy, że Polacy z roku na rok chętniej i odważniej wypuszczają na rynek gruziński swoje produkty oraz chętniej kupują produkty gruzińskie. W Gruzji funkcjonują, aż 4 porty morskie i 3 lotnicze co pozwala nie tylko na transport towarów drogowo, ale również lotniczo i morsko. Położenie zaś czyni Gruzję istotnym obszarem tranzytu ropy naftowej i gazu.

 

Co najczęściej exportujemy z Polski do Gruzji oraz importujemy z Gruzji do Polski ?

 

Napływ polskich inwestycji zagranicznych dotyczy głównie nieruchomości, produkcji, budownictwa, rolnictwa, usług informatycznych, turystycznych, hotelowo-restauracyjnych.

Nie od dziś wiadomo, że Gruzja może być dumna ze swojego wyrobu jakim jest wino, bo kto skosztował ten wie, że ma ono wyjątkowy smak, natomiast nie jest to towar, który jest w czołówce towarów importowanych z tego pięknego kraju.

W czołówce znajdują się artykuły rolno-spożywcze, produkty przemysłu chemicznego, produkty pochodzenia roślinnego, wyroby ceramiczne, wyroby przemysłu elektromaszynowego, produkty mineralne. W przypadku exportu z Polski do Gruzji prym wiodą wyroby przemysłu chemicznego, przemysłu elektromaszynowego, artykuły spożywcze i rolne, wyroby przemysłu drzewno-papierniczego, pojazdy, maszyny, statki.

 

 

Transport towarów do Gruzji i z Gruzji – skorzystaj z doświadczenia profesjonalistów

 

Gruzja to dość specyficzny kierunek jeśli chodzi o transport i mimo, że istnieje wiele połączeń drogowych, morskich czy lotniczych to firmy transportowe oraz spedycyjne niechętnie podejmują się obsługi tej trasy. Przede wszystkim ze względu na to, że wymiana handlowa nie jest na tym kierunku bardzo rozwinięta to większość firm podejmuje się jedynie transportów całopojazdowych nie oferując transportu mniejszej partii towarów. Firma Important Cargo Traffic znalazła jednak rozwiązanie podejmując stałą współpracę z liniami drobnicowymi oraz przewoźnikami oferującymi przewozy autami dedykowanymi od busów, przez chłodnie po standardowe plandeki. Dzięki regularności zleceń została wypracowana współpraca na bardzo korzystnych warunkach. Oprócz tego, że możemy zaoferować transport praktycznie każdego towaru od neutralnego, przez towary niebezpieczne po te wymagające zastosowania temperatury kontrolowanej to jeszcze sprawdzimy, porównamy i zasugerujemy Państwu najlepszy środek transportu. Po wykonanym transporcie, który będzie na każdym jego etapie monitorowany wyślemy niezbędna dokumentacje, która konieczna jest do tego my mogli Państwo zastosować stawkę 0% VAT na fakturze.