To dobra firma i bezpieczna, chce z nimi współpracować, ufam im

Logistyka - Transport - Spedycja

ICT transport ICT

Wpis w kategorii: Blog

Wymiana handlowa miedzy Polską a Ukrainą

Skontakuj się z nami Wymiana handlowa miedzy Polską a Ukrainą | transport i spedycja ICT

Wymiana handlowa miedzy Polską a Ukrainą

Ukraina zaraz po Rosji jest największym partnerem handlowym dla Polski spośród krajów WNP.

Na korzyść wpływa tu z pewnością fakt, że Ukraina jest Państwem sąsiadującym co tworzy korzystne warunki współpracy Polski i Ukrainy, w szczególności graniczących ze sobą regionów takich jak: województwo lubelskie i podkarpackie po stronie polskiej oraz obwody wołyński, lwowski i zakarpacki po stronie ukraińskiej.

Należy zaznaczyć, że konflikt na Ukrainie spowodował znaczy spadek sprzedaży towarów z Polski w tym kierunku natomiast w 2016 roku powoli zaczął wracać na ścieżkę wzrostu, by w końcu w 2017 i 2018 wartości te rosły ponad 20 % do roku ubiegłego.

Na te chwile Polska w kwestii wielkości rynku zbytu wyprzedza takie państwa jak: Niemcy, Holandia czy Włochy oraz jest drugim co do wielkości dostawcą towarów dla Ukrainy.

 

Dlaczego warto eksportować do Ukrainy i importować z Ukrainy ?

Po konflikcie i kryzysie na Ukrainie relacje gospodarcze między Ukrainą, a innymi Państwami w tym Polską trzeba było odbudować. Na szczęście wartość wymiany handlowej zaczęła się zwiększać. Podniesienie jakości produktów i reformy gospodarcze spowodowały, że polskie i europejskie przedsiębiorstwa chętniej zaczęły inwestować na rynku ukraińskim.

Zdecydowanie na korzyść rynku uriańskiego przemawia bliskość geograficzna, która znacząco upraszcza warunki wymiany handlowej. W tym momencie spodziewać się możemy jedynie wzrostu rynku, a polscy przedsiębiorcy cieszą się dobrą opinią i zaufaniem, więc strona ukraińska chętnie podejmuje z nimi współpracę zarówno w kwestii exportu jak i importu. Kolejną sprawą jest perspektywiczny sektor rolno-spożywczy, który daje Nam kolejne możliwości nawiązania korzystnej dla obu stron współpracy w zakresie nie tylko transportu produktów rolno-spożywczych, ale także maszyn i urządzeń dla tego przemysłu.

 

Transport na Ukrainę i transport z Ukrainy- najczęściej exportowane i importowane towary

Polski export na Ukrainę to export przede wszystkim:

 • maszyn i urządzeń elektrycznych oraz części do nich

 • pojazdów, samolotów, statków i innych środków transportu

 • produktów przemysłu chemicznego, kosmetyków

 • produktów mineralnych

 • artykułów rolno-spożywczych

 • wyrobów przemysłu lekkiego

 • wyrobów z metalu

 • wyrobów papierniczych i drzewnych

 

z kolei import z Ukrainy opiera się na imporcie:

 • żywność

 • ruda żelaza i żużel

 • maszyny elektryczne

 • drewno i wyroby drewniane

 • meble

 • produkty mineralne

 • metale nieszlachetne i artykuły z nich

 

Transport towarów na trasie Polska – Ukraina i Ukraina – skorzystaj z pomocy profesjonalistów

Transport towarów z Polski na Ukrainę oraz z Ukrainy do Polski to również zadanie dla doświadczonych spedycji, które wiedzą jak transport rozplanować i czego dopilnować by exporter czy importer nie musieli obawiać się dodatkowych kosztów, postojów czy innych komplikacji. W przypadku transportu na trasie Polska – Ukraina – Polska należy wykazać się wiedzą i doświadczeniem w kwestii dokumentacji i jej poprawności, procedur celnych i przebiegu transportu do krajów nie znajdujących się w Unii Europejskiej. Doświadczony spedytor to podstawa, ale też doświadczony kierowca, który przede wszystkim wybiera odpowiednie trasy dojazdu, odpowiednie parkingi, jest przeszkolony w kwestii dopilnowania poprawności załadunku/rozładunku czy sprawdzenia poprawności dokumentacji.

 

Planujesz rozpocząć export na Ukrainę lub import z Ukrainy ?

Jeśli planujesz rozpocząć export towarów na Ukrainę lub import towarów z Ukrainy lub już nawiązałeś współpracę z firmami Ukraiński to Important Cargo Traffic jest międzynarodową firmą logistyczną zajmującą się nie tylko przewozami towarów po kraju czy Unii Europejskiej, ale też do krajów znajdujących się poza terytorium UE w tym właśnie Ukrainy. To na co głownie stawiamy nacisk w Naszej firmie to bezpieczeństwo Państwa towarów, zaufanie do Nas o które dbamy zawsze będąc w kontakcie z Klientem i podając prawdziwe informacje odnośnie samej oferty bez ukrytych kosztów po sam przebieg transportu i lokalizacje aut. Bardzo dobra jakość obsługi to dla Nas podstawa, więc Nasi spedytorzy są stale szkoleni z tego jak należy traktować każde zlecenie, by Klient oddając towar w Nasze ręce nie musiał się o nic więcej martwić.

Zapraszamy do zapoznania się z Naszą ofertą transportu od jednej palety wzwyż.