To dobra firma i bezpieczna, chce z nimi współpracować, ufam im

Logistyka - Transport - Spedycja

ICT transport ICT

Wpis w kategorii: Blog

Interesuje Cię transport maszyn rolniczych na terenie UE? Zgłoś się do Important Cargo Traffic

Skontakuj się z nami Interesuje Cię transport maszyn rolniczych na terenie UE? Zgłoś się do Important Cargo Traffic

Sprawna i bezpieczna realizacja niektórych rodzajów transportu ciężarowego wymaga szeroko zakrojonych przygotowań. Jednym z nich jest przewóz ponadgabarytów, czyli ładunków o wymiarach i/lub masie przekraczających ustalone w przepisach normy. Do grupy tej zalicza się m.in. niektóre maszyny rolnicze i jeśli chcesz je transportować na terenie Unii Europejskiej, powinieneś zdać się na wsparcie specjalistów. Nasza firma Important Cargo Traffic ma ogromne doświadczenie w spedycji międzynarodowej i w artykule wyjaśniamy, jak realizujemy takie wymagające zlecenia przewozowe – sprawdź już teraz!

Transport ponadgabarytowy na terenie UE

Zastanawiasz się, czy maszyny rolnicze, które chcesz transportować na terenie UE, kwalifikują się jako tzw. ponadgabaryty? Będzie tak, gdy po załadowaniu na pojazd ciężarowy okaże się, że wystają poza jego obrys. Zgodnie z przepisami do grupy tej zalicza się każdy ładunek mający powyżej 2,5 m szerokości bądź 16,5/18,5 metrów długości (odpowiednio dla przewozów na naczepie/przyczepie). Normę można także przekroczyć w wysokości (ponad 4 m) oraz masie (powyżej 42 ton).

Przygotowując się do spedycji międzynarodowej ponadgabarytu, należy dużo uwagi poświęcić kwestiom logistyki. Jeśli np. maszyna rolnicza jest wyjątkowo szeroka, problemem może okazać się gęsto rozstawiona infrastruktura drogowa blokująca przejazd ciężarówce, na której się znajduje. Z kolei przy bardzo wysokich ładunkach występuje m.in. ryzyko, że nie zmieści się pod niektórymi liniami energetycznymi.

Z tego powodu niezbędna jest bardzo wnikliwa analiza trasy przewozu, aby uniknąć tego typu komplikacji i jednocześnie możliwie najszybciej zrealizować transport. W naszej firmie ICT specjalizującej się w spedycji międzynarodowej, za ten proces planowania odpowiadają wyłącznie najlepsi logistycy z ogromnym doświadczeniem w branży.

Jak realizujemy transport maszyn rolniczych?

Jednym z pierwszych etapów przygotowywania spedycji międzynarodowej dużych maszyn rolniczych, jest wspomniane planowanie trasy na terenie UE. Gdy nasi logistycy ustalą wszystkie jej szczegóły, zajmą się przygotowaniem opisu wybranego szlaku drogowego zawierającego m.in.:

  • numery dróg, którymi będzie odbywał się przewóz ponadgabarytów,

  • nazwy miejscowości znajdujących się na trasie,

  • przeszkody drogowe, które muszą zostać tymczasowo usunięcie (np. oznakowanie na wąskich rondach).

Powyższe informacje są niezwykle istotne przy tego typu spedycji międzynarodowej, gdyż do jej realizacji trzeba uzyskać pozwolenia na przejazd. Należy ubiegać się o nie oddzielnie w każdym kraju, przez który będzie przebiegać transport. W ICT zawsze dbamy o sprawne załatwienie tych formalności, gdyż czas oczekiwania na decyzję nierzadko jest długi (np. we Włoszech trwa to aż od 4 do 8 tygodni). Oprócz tego nasi specjaliści zajmują się organizacją pilotażu cywilnego – jest wymagany przy przewozach ponadgabarytów.

Jednocześnie w ICT wiele uwagi poświęcamy kwestii wyboru pojazdów do transportu dużych maszyn rolniczych na terenie UE. Skupiamy się zarówno na typie ciężarówki, jak i naczepie bądź przyczepie. Do tego wyznaczamy dobrego kierowcę – musi to być osoba bardzo doświadczona w spedycji międzynarodowej, a przy tym odporna na pracę w stresie i pod presją czasu.

Nasze doświadczenie w logistyce przewozu ponadgabarytów

Ponieważ naszą firmę ICT tworzą najlepsi specjaliści, w tym osoby od lat specjalizujące się w organizacji przewozów ponadgabarytów, podejmujemy się każdego tego typu zlecenia. Ogromne doświadczenie i wiedza logistyczna pozwalają nam profesjonalne realizować nawet wyjątkowo nietypowe zlecenia spedycji międzynarodowej. Bezpiecznie dostarczyliśmy m.in. ponad 60-tonową maszynę z Polski do Włoch – zgodnie z terminem i jednocześnie dbając o maksymalną optymalizację kosztów ponoszonych przez zleceniodawcę.

Important Cargo Traffic – sprawdź ofertę transportu ponadgabarytowego

Jeśli poszukujesz specjalistów, którzy zajmą się organizacją bezpiecznego i sprawnego przewozu ponadgabarytów, już dziś zapoznaj się z naszą ofertą. Nietypowa spedycja międzynarodowa, a więc m.in. transport wyjątkowo ciężkich czy dużych maszyn rolniczych na terenie EU, to dla nas codzienność! W Important Cargo Traffic zadbamy o to, aby Twój ładunek dotarł do miejsca odbioru w terminie i bez uszkodzeń. Do tego zajmiemy się wszystkimi formalności oraz planowaniem trasy!