To dobra firma i bezpieczna, chce z nimi współpracować, ufam im

Logistyka - Transport - Spedycja

ICT transport ICT

Wpis w kategorii: Blog

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Skontakuj się z nami Zjednoczone Emiraty Arabskie | transport i spedycja ICT

Wymiana Handlowa między Polską a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi

Zjednoczone Emiraty Arabskie to państwo arabskie na Bliskim Wschodzie, które słynie z dostępu do zasobów ropy naftowej i gazu. Nie są to jednak jedyne źródła na których opiera się gospodarka tego kraju. Udział w gospodarce takich sektorów jak transport i logistyka, turystyka, nieruchomości oraz sektor przemysłowo-produkcyjny stale rośne.

Polskie firmy coraz chętniej wchodzą na bogate rynki między innymi właśnie Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Polacy szukają możliwości i okazji do zaistnienia na tym rynku i taką okazją może być wystawa EXPO 2020 w Dubaju. Dzięki prezentacji swoich wyrobów, nawiązaniu kontaktów po tym wydarzeniu wymiana handlowa miedzy Polską a ZEA może wzrosnąć, więc polscy przedsiębiorcy powinni wykorzystać tę szansę zaistnienia, tym bardziej, że Zjednoczone Emiraty Arabskie są otwarte na wspólne biznesy z partnerami z Europy.

 

 

Mocne strony rynku Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Zjednoczone Emiraty Arabskie posiada jedne z większych zasobów ropy naftowej i gazu na świecie. Oprócz tego trendem rozwoju gospodarki staje się inicjacja nowoczesnych rozwiązań oraz adaptacja technologii. Kraj ten niewątpliwie rozwija się w sferze energii odnawialnej, transportu, technologii, edukacji, opieki zdrowotnej, gospodarki wodnej, a nawet eksploracji kosmosu. ZEA to dla Polski największy partner handlowy i gospodarczy pośród krajów arabskich. Do mocnych stron tego Państwa zaliczamy na pewno wysoka siłę nabywcza obywateli, otwartość na wspólne biznesy z partnerami Europy oraz położenie, które wykorzystywane jest do obsługi handlu międzynarodowego drogą morską między Wschodem a Zachodem. W ZEA istnieje duża różnorodność kulturowa, a język angielski jest powszechnie używany w świecie biznesu co znacznie ułatwia współpracę.

 

 

Jakie towary są najczęściej exportowane do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Zjednoczone Emiraty Arabskie to niesamowicie chłonny rynek zbytu z czego korzysta wiele krajów Unii Europejskiej i nie tylko. Do najczęściej exportowanych towarów do ZEA należą między innymi:

 

  • maszyny i urządzenia mechaniczne, elektryczne oraz części do nich

  • produkty przemysłu chemicznego

  • pojazdy

  • części samolotów i statków

  • stal i żelazo oraz wyroby ze stali i żelaza

  • tworzywa sztuczne i ich pochodne

  • produkty destylacji w tym paliwa mineralne i oleje

  • artykuły spożywcze

 

 

Transport towarów do Zjednoczonych emiratów Arabskich- skorzystaj z pomocy profesjonalistów

Transport towarów do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a najczęściej do Dubaju odbywa się głownie drogą morską lub lotniczą. W ZEA jest 7 lotnisk oraz kilka linii lotniczych głownie obsługujących ten kierunek, a transport morski to najlepszy sposób na wysyłkę towarów w tym kierunku ze względu na bezpieczeństwo oraz przy zachowaniu optymalnego kosztu.

Transport do i z ZEA. Pomoc profesjonalistów jest tutaj niezbędna, gdyż odpowiednia, wiedza, doświadczenie, zaufana grupa agentów pozwoli na wykonanie zlecenia solidnie i przy zachowaniu dobrej i konkurencyjnej na rynku ceny.

 

 

Planujesz rozpocząć eksport twoich towarów do Zjednoczonych Emiratów Arabskich?

Important Cargo Traffic to firma obsługująca kierunek ZEA od lat, mogąca pochwalić się zaufaniem swoich Klientów, gdyż na zaufaniu, szczerości, solidności, profesjonalizmowi buduje swoją pozycję na rynku. Mogą być Państwo pewni, że powierzany Nam transport zostanie zrealizowany przy zachowaniu najwyższej dokładności, staranności, zgodnie z procedurami obowiązującym w Naszej firmie. Dla Nas nie ma rzeczy nie możliwych, ale przy tym też nie obiecujemy cudów tylko zawsze informujemy zgodnie z prawdą o terminach załadunku i rozładunku czy ewentualnych kosztach. Z Nami nie ma żadnych utajonych opłat i nierealnych obietnic.