To dobra firma i bezpieczna, chce z nimi współpracować, ufam im

Logistyka - Transport - Spedycja

ICT transport ICT

Wpis w kategorii: Blog

Realizacja transportu dzieł sztuki krok po kroku z ICT

Skontakuj się z nami Realizacja transportu dzieł sztuki krok po kroku z ICT

Profesjonalny transport dzieł sztuki to nie lada wyzwanie dla przedsiębiorstwa zajmującego się przewozem towarów. Specyfika tego rodzaju ładunku wymaga wykorzystania odpowiednich zabezpieczeń. Drogocenne obrazy, rzeźby i innego rodzaju dzieła są zazwyczaj niezwykle delikatne. Wobec tego trzeba dołożyć wszelkich starań, by podczas transportu nie uległy zniszczeniu. Zobacz, w jaki sposób transport dzieł sztuki realizuje firma ICT.

Transport dzieł sztuki – przetarg

Pierwszym etapem jest przetarg. W trakcie jego trwania firmy transportowe przedstawiają szczegółowe oferty, które uwzględniałyby nie tylko wszelkie koszty związane z przewozem, ale również sposoby, w jakich się on odbędzie. To prawdopodobnie najważniejszy etap, ponieważ to właśnie od przetargu zależy, czy transport zostanie przeprowadzony na wysokim poziomie. Zazwyczaj jednym z pierwszych kroków jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Tym samym firma transportowa wyraża chęć wzięcia udziału w przetargu. W zgłoszeniu zawieramy obliczoną stawkę po konsultacjach z podwykonawcą, a także określamy warunki ubezpieczenia cargo. Po rozstrzygnięciu przetargu możemy przejść do realizacji transportu.

Opracowanie trasy, potrzebnej powierzchni i czasu pracy

Opracowanie trasy w kontekście realizacji zlecenia na przewóz dzieł sztuki każdorazowo wymaga skrupulatnego planowania. Odpowiednio wcześniej musimy uwzględnić również powierzchnię potrzebną do załadowania towaru na naczepę oraz czas pracy, czyli to, ile zajmie realizacja. To niezwykle istotne z punktu widzenia zarówno klienta (ponieważ wie, czego się spodziewać), jak i wykonawcy (odpowiednie przygotowanie jest kluczowe, by wykonać transport na najwyższym poziomie). Zaplanowaniem trasy zajmują się nasi doświadczeni spedytorzy, którzy dobierają drogi w sposób optymalny, by przewóz przebiegł szybko, bezpiecznie i bez zakłóceń.

Realizacja zbiorowego transportu dzieł sztuki

Gdy jesteśmy już gotowi, rozpoczynamy realizację zbiorowego transportu dzieł sztuki. Niektóre zlecenia wymagają od nas zebrania towaru z kilku miejsc i finalne dostarczenie go pod docelowy adres. Cały proces załadunku jest kontrolowany przez naszego kierowcę. Z uwagi na specyfikę przewożonych przedmiotów, trzeba zawsze zachować szczególne środki ostrożności. Ładunek zostaje odpowiednio zabezpieczony na naczepie. Zwracamy uwagę na to, by nie przemieszczał się w trakcie jazdy – brak unieruchomienia towaru skutkuje zwiększonym ryzykiem powstania uszkodzeń. W przypadku dzieł sztuki jest to szczególnie niepożądane, ponieważ straty finansowe mogą być naprawdę wysokie.

Jak wygląda załadunek i zabezpieczenie tego rodzaju towaru?

Klienci chcący powierzyć dzieła sztuki firmie transportowej z pewnością zastanawiają się, jak wygląda załadunek i zabezpieczenie tego rodzaju towaru. Wszystko odbywa się z zachowaniem należytych środków ostrożności. Pracownicy zdają sobie sprawę z tego, że ładunek jest delikatny, a jego uszkodzenie może spowodować wysokie straty finansowe. Podobnie postępujemy z innymi towarami charakteryzującymi się delikatną specyfikę – między innymi szkłem i wyrobami wyprodukowanymi na jego bazie.

W jaki sposób zabezpieczamy transportowane dzieła sztuki? Istotne jest właściwe zabezpieczenie z uwzględnieniem kształtu ładunku. Przykładowo – środki ochronne mogą się różnić w zależności od tego, czy przewożona jest rzeźba, obrazy oraz całe, zintegrowane ze sobą instalacje. Ładunek umieszczamy na naczepie i zabezpieczamy go przed ewentualnym przemieszczaniem się w trakcie jazdy. Dzięki temu ryzyko jakiegokolwiek uszkodzenia zostaje znacznie zminimalizowane. Co więcej, nasi kierowcy zdają sobie sprawę ze specyfiki przewozu tego rodzaju towarów. Z tego względu dokładają wszelkich starań, by jazda była jak najbardziej spokojna.

Szukasz specjalistów od transportów niekonwencjonalnych? Zgłoś się do ICT

Jesteśmy doświadczonym przedsiębiorstwem świadczącym transport dzieł sztuki i nie tylko. Jeżeli poszukujesz specjalistów od przewozów niekonwencjonalnych – skontaktuj się z nami. Z przyjemnością opowiemy więcej o szczegółach dotyczących naszej oferty, a także przedstawimy warunki ewentualnej współpracy. Dokonamy także fachowej wyceny na podstawie rodzaju przewożonych towarów, miejsca docelowego oraz priorytetu. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z informacjami dostępnymi na naszej stronie internetowej.