To dobra firma i bezpieczna, chce z nimi współpracować, ufam im

Logistyka - Transport - Spedycja

ICT transport ICT

Wpis w kategorii: Blog

Wymiana handlowa między Polską, a Turcją

Skontakuj się z nami Wymiana handlowa między Polską, a Turcją | transport i spedycja ICT


 

Mimo, iż Turcja nie należy do Unii Europejskiej, to jednak trwa w niej proces dostosowawczy i relacje Polski z Turcją są swobodniejsze niż np. Z krajami byłego ZSSR.

Wymiana handlowa między Polska, a Turcją przeszła już chyba swój kryzys, więc wszystko wskazuje na to, że będzie już tylko lepiej, a eksport jak i import ma tendencję wzrostową.


 


 

Mocne strony rynku tureckiego


 

Dla przedsiębiorców z Polski towary pochodzenia z tamtejszego rynku są atrakcyjne cenowo ze względu głównie na osłabienie wartości liry tureckiej.

Polacy coraz lepiej znają rynek turecki i łatwiej docierają do tureckich producentów.

Niewątpliwa zaletą rynku tureckiego co za tym idzie czynnikiem wpływającym na chęć współpracy miedzy Polską, a Turcją jest otwartość na europejski styl życia.

Turcja ma tez duży potencjał wzrostu, niestabilność polityczna zaczyna zanikać.

Ze względu też na ciągle rozwijającą się branże turystyczną, budowę nowych obiektów, dróg i innych obiektów wykazuje ona duże zapotrzebowanie na nowoczesne maszyny i urządzenia.


 


 

Jakie towary najczęściej eksportujemy do Turcji?


 

Do najczęściej eksportowanych towarów jak podaje Polska Agencja Inwestycji i Handlu należą:


 

  • maszyny i urządzenia, np. Bojlery, kotły

  • pojazdy silnikowe i ich części

  • kamienie i wyroby z metali szlachetnych

  • artykuły elektromaszynowe

  • odzież i tekstylia


 


 


 

Jakie towary najczęściej importujemy z Turcji ?


 

Turcja przoduje w sektorze produkcji rolnej, więc soczewica, bawełna, arbuzy, tytoń, oliwki, mleko owcze, orzechy laskowe, morele czy figi są bardzo chętnie i często importowane z Turcji nie tylko przez polskich przedsiębiorców.

Ponadto Turcja to prawdziwa kopalnia surowców mineralnych i chemicznych.

Należy wspomnieć też o węglu, ropie naftowej czy nafcie.

Rozwinięty jest tam też przemysł włókienniczy, spożywczy, maszynowy i chemiczny.

Dodatkowo tureckie dywany, biżuteria, ceramika, skóry, wyroby z metali, a także słynne tureckie słodycze, np. Chałwa.


 


 

Jak wygląda transport na trasie Turcja – Polska ?


 

Transport na trasie Turcja – Polska i Polska – Turcja wymaga specjalistycznej wiedzy. Z racji tego, że Turcja nie należy do Unii Europejskiej obowiązują pewne przepisy celne, których trzeba przestrzegać.

Poza tym, że towar trzeba odprawić to przede wszystkim trzeba do tej odprawy przygotować i przedstawić odpowiednie dokumenty.

Tylko doświadczone firmy logistyczne czy transportowe mogą podjąć się spedycji towaru, gdyż tutaj nie ma miejsca na pomyłki, które mogą kosztować Klienta krocie.

Firma Important Cargo Traffic zajmuje się przewozem od lat, nie tylko po Unii Europejskiej, Wschodzie, ale też na całym Świecie.

Procedury celne i konwencje CMR mamy w małym palcu, a już od pierwszej rozmowy z Nami mogą się Państwo przekonać, że podchodzimy do każdego zlecenia indywidualnie i profesjonalnie.

Nasza oferta jest dostosowana na miarę, a baza przewoźników tak szeroka, że podejmujemy się transporty praktycznie każdego rodzaju i ilości towaru, od tych niebezpiecznych, wymagających temperatury kontrolowanej po te niestandardowe, ponadnormatywne, ponadgabaryty i inne.

Nasze auta jeżdżą na trasie Polska – Turcja – Polska prawie codziennie, a baza przewoźników w Stambule znacznie ułatwia kontakt i cały proces kontroli przebiegu transportu.

Przewóz FTL, LTL, ADR, pomoc w wyrobieniu T1 to wszystko jest w Naszej ofercie!

Zapraszamy !