To dobra firma i bezpieczna, chce z nimi współpracować, ufam im

Logistyka - Transport - Spedycja

ICT transport ICT

Wpis w kategorii: Blog

Transport z Polski w kierunku Hiszpanii

Skontakuj się z nami Transport z Polski w kierunku Hiszpanii | Spedycja, przewóz towarów ICT

Położona na Półwyspie Iberyjskim Hiszpania należy do grupy największych i najludniejszych krajów Europy. Doskonale rozwinięta gospodarka i zamożność społeczeństwa sprawiają, że stanowi ona bardzo atrakcyjny rynek zbytu dla polskich przedsiębiorstw. Jak zorganizować międzynarodowy transport i spedycję do Hiszpanii? Podpowiadamy! Dowiedz się, jak wygląda eksport i import oraz które środki transportu są najdogodniejsze. Przeczytaj i dobierz sprawdzonego przewoźnika.

Transport Hiszpania-Polska – duży potencjał dla eksportu i importu

Stolica gorącego flamenco jest jednym z ważnych partnerów handlowych naszego kraju. Szerokie grono odbiorców znajduje tutaj polska żywność. Dużym zainteresowaniem cieszą się także meble, pojazdy, maszyny oraz urządzenia.

Z Hiszpanii nad Wisłę trafiają m.in. samochody, maszyny i urządzenia, artykuły roślinne, oliwa z oliwek, wina oraz liczne odmiany południowoeuropejskich owoców i warzyw.

Nie bez znaczenia jest także specyficzne położenie Półwyspu Iberyjskiego. Hiszpania graniczy z Morzem Śródziemnym i Oceanem Atlantyckim. Dostęp do tych akwenów pozwala na sprawny transport towarów do krajów afrykańskich oraz Ameryki Północnej i Południowej. Swoje punkty przerzutowe mają tutaj liczne europejskie firmy spedycyjne.

Transport ciężarowy do Hiszpanii

Bardzo duży potencjał handlowy lokalnych rynków oraz konkurencyjne ceny sprawiają, że podpisanie kontraktów z hiszpańskimi odbiorcami stanowi kuszącą możliwość dla polskich przedsiębiorców. Odległość wynosi jednak ponad 2700 km, dlatego proces logistyczny musi być szczegółowo zaplanowany, aby dostawy zostały zrealizowane sprawnie i terminowo. Najczęściej wybierany jest transport ciężarowy. Hiszpania należy do Unii Europejskiej, co pozwala ograniczyć formalności na granicach do minimum. Wiele przejść jest pozbawionych kontroli, co przyspiesza przejazd z ładunkami.

Za wyborem przewozów samochodami z odpowiednio dostosowanymi naczepami przemawiają wygodne szlaki europejskie, które pozwalają bezproblemowo dotrzeć do Hiszpanii. Infrastruktura drogowa w samym kraju iberyjskim jest znakomicie rozwinięta, dlatego przejazd do dowolnych miejscowości położonych w głębi kontynentu nie stanowi żadnego problemu.

Polskie towary bardzo często trafiają do:

  • Barcelony,

  • Madrytu,

  • Walencji,

  • Sewilli,

  • Murcji,

  • Saragossy,

  • Vigo.

Transport morski do Hiszpanii

Na lądzie Hiszpania sąsiaduje z Francją, Andorą, Portugalią i Gibraltarem. Należą do niej jednak także liczne wyspy położone na Oceanie Atlantyckim oraz Morzu Śródziemnym. Są to głównie atrakcyjne ośrodki turystyczne, które corocznie przyciągają odwiedzających z całego świata (m.in. Majorka, Teneryfa, Gran Canaria, La Palma, Minorka, Ibiza, Fuerteventura). Miejscowe ośrodki rekreacyjno-wypoczynkowe mogą stać się atrakcyjnym rynkiem zbytu dla polskich producentów.

W tym przypadku niezbędny jest jednak transport morski do Hiszpanii. Na linii brzegowej o długości około 4 000 km funkcjonują liczne porty, w których można rozplanować sprawny załadunek i rozładunek przewożonych towarów. Największe z nich to: Barcelona, Walencja oraz Algeciras.

Transport lotniczy do Hiszpanii

Twoja firma podpisała kontrakt na eksport żywności, leków lub innych produktów o niedługim terminie ważności? Ich przewóz ciężarówkami nie zawsze się sprawdzi, ponieważ może narazić Cię na straty. Dla produktów, które szybko się psują, lepszy jest transport lotniczy. Samoloty bardzo często wykorzystywane są przy imporcie owoców cytrusowych, serów (m.in. Machegov, Cabrales, Tetilla, Mahon) czy warzyw (głównie pomidorów) z Hiszpanii do Polski.

Międzynarodowy transport Hiszpania-Polska – skorzystaj z usług zaufanego przewoźnika

Twoja firma zawarła kontrakt z iberyjskim dostawcą lub odbiorcą i poszukujesz partnera biznesowego, który pomoże Ci zorganizować logistykę całego przedsięwzięcia? Międzynarodowy transport i spedycja Hiszpania to jedna ze specjalności Important Cargo Traffic. Mamy bogate doświadczenie i doskonałe zaplecze, co pozwala szybko oraz bezpiecznie realizować dostawy drogą lądową, morską lub lotniczą. Obsługujemy wszystkie miejscowości w kontynentalnej i wyspiarskiej części kraju. Sprawdź szczegóły i powierz swój towar liderowi w branży.