To dobra firma i bezpieczna, chce z nimi współpracować, ufam im

Logistyka - Transport - Spedycja

ICT transport ICT

Wpis w kategorii: Blog

Transport z Polski do Włoch – najlepsze rozwiązania

Skontakuj się z nami Transport z Polski do Włoch - najlepsze rozwiązania | Spedycja, przewóz towarów ICT

Nawiązałeś współpracę z włoskimi dostawcami? A może znalazłeś tutaj odbiorców zainteresowanych produktami wytwarzanymi przez Twoją firmę i potrzebujesz szybkich i sprawdzonych dostaw? Podpowiadamy, jak zorganizować transport towarów do Włoch. Przeczytaj i poznaj najlepsze rozwiązania, które pozwolą Ci usprawnić wymianę handlową i zwiększyć konkurencyjność Twojego biznesu.

Transport do Włoch – na jakich towarów przewóz jest największe zapotrzebowanie?

Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, w okresie od stycznia do kwietnia 2021 roku, eksport towarów do Włoch wzrósł o 43% (transakcje opiewają na 4,4 mld euro). Największym zainteresowaniem cieszyły się polskie produkty mleczarskie, kosmetyki, nalewki, okna i drzwi oraz części samochodowe. Do Polski sprowadzane są m.in. winogrona i kiwi, wędliny, oliwy, ekskluzywne wina, kawy oraz czekolady. Zapotrzebowanie na transport międzynarodowy na trasie Polska – Włochy jest duże.

Spedycja i transport do Włoch – jaki rodzaj wybrać?

Z Warszawy do Rzymu jest ponad 1780 km, do Mediolanu 1500 km, a do Palermo 2680 km. Spedycja i przewozy do Włoch wymagają więc odpowiedniej organizacji przejazdu. Transport samochodowy powoduje konieczność przejechania przez wiele krajów Europy i często nie pozwala dotrzeć w każdy zakątek Italii. Ładunki, które mają trafić na Sycylię, mogą być przewożone promem. W niektórych przypadkach opłacalne będzie jednak połączenie translokacji drogowej i morskiej, co może obniżyć koszty dostaw.

Transport ciężarowy

Najpopularniejszy jest transport ciężarowy. Gęsta sieć dróg i autostrad pozwala na dojazd w różne zakątki kraju. Samochody dojadą wszędzie tam, gdzie nie są w stanie dopłynąć statki czy dolecieć samoloty, dlatego najwięcej firm korzysta z tych środków, aby realizować dostawy. Włochy są jednym z bardziej popularnych kierunków obsługiwanych przez polskich przewoźników, dlatego bez problemu dopasujesz usługi do aktualnych potrzeb swojej firmy. Możesz wybrać transport całopojazdowy, drobnicowy lub ponadgabarytowy. Wiele przedsiębiorstw oferuje również translokację towarów niestandardowych (niebezpieczne, wymagające określonej temperatury).

Transport morski

Nawiązałeś współpracę z podmiotami, które swoją główną siedzibę mają w Genui, Wenecji, Palermo czy Cagliari (Sardynia)? Dobrym rozwiązaniem może okazać się spedycja kombinowana, która połączy przewozy drogowe i wodne. Transport morski jest ekonomiczny i pozwala dostarczać różnego typu ładunki (także ciężkie czy duże). Świetnie sprawdzi się on m.in. przy częściach, pojazdach, maszynach, materiałach budowlanych.

Ze statków lepiej zrezygnować przy towarach szczególnie wrażliwych na wilgoć oraz łatwo psujących się (warzywa, owoce, produkty mleczarskie, wędliny i inne wyroby spożywcze). Ważne jest prawidłowe zabezpieczenie ładunków trafiających na ciężarowce, drobnicowce czy chłodniowce. Słabą stroną tego rozwiązania jest niska punktualność połączeń morskich oraz niewielkie prędkości, co może doprowadzić do opóźnień w dostawach.

Transport lotniczy

Chcesz, aby Twoje produkty szybko dotarły na miejsce? Dobrą opcją jest transport lotniczy do Włoch, który w ciągu ostatnich lat się rozwinął. Rozwiązanie to sprawdzi się, gdy umowy z odbiorcami przewidują ściśle określone terminy, które nie mogą zostać przekroczone pod groźbą kary finansowej. Droga powietrzna to jednak nie tylko błyskawiczne tempo przemieszczania się, ale także wysokie bezpieczeństwo. Z powodzeniem można w ten sposób przewozić towary z krótkimi terminami ważności i szybko psujące się, wrażliwe na wstrząsy czy wilgoć. Przeładunki są ograniczane do minimum. To gwarantuje, że Twoje mienie dotrze do celu w idealnym stanie.

Słabszą stroną jest ograniczona przestrzeń ładunkowa (nie nadasz w ten sposób przedmiotów wielkogabarytowych) oraz wiele wykluczeń stosowanych przez linie lotnicze.

Spedycja i transport międzynarodowy do Włoch – sprawdź ofertę Important Cargo Traffic

Poszukujesz sprawdzonego przewoźnika, który sprawnie dostarczy Twoją przesyłkę do celu podróży? W Important Cargo Traffic od wielu lat obsługujemy spedycję i transport do Włoch. Przewozimy m.in. meble, elektronikę czy wino do Mediolanu, Bari, Turynu, a nawet na Sycylię. Kompleksowo organizujemy importy i eksporty. Sprawdź szczegóły naszej oferty i zaufaj przewoźnikowi z wieloletnim doświadczeniem.