To dobra firma i bezpieczna, chce z nimi współpracować, ufam im

Logistyka - Transport - Spedycja

ICT transport ICT

Wpis w kategorii: Blog

Transport Turcja – Polska bez przeszkód

Skontakuj się z nami Transport Turcja – Polska bez przeszkód | Transport towarów ICT

Prężnie rozwijająca się gospodarka turecka czyni ten kraj bardzo ważnym partnerem handlowym dla Unii Europejskiej. W efekcie każdego roku przewoźnicy realizują ogromne ilości transportów całopojazdowych oraz drobnicowych z Europy Zachodniej, w tym Polski, do tego państwa i w drugą stronę. Wbrew pozorom jest to spore wyzwanie pod kątem logistycznym, gdyż Turcja znajduje się poza UE. Planując spedycję, należy brać pod uwagę zarówno odprawy celne, jak i różne niuanse tamtejszych przepisów. Zostań z nami, jeśli chcesz wiedzieć, jak organizować bezpieczne i szybkie przewozy z lub do tego kraju – skorzystaj z porad specjalistów firmy ICT!

Transport Turcja – Polska: jak wygląda logistyka?

Z każdym rokiem firmy zajmujące się spedycją muszą coraz częściej organizować całopojazdowy lub drobnicowy transport towarów na trasach Turcja-Polska i odwrotnie. Wynika to ze stałych wzrostów wymiany handlowej pomiędzy tymi krajami. Nasi przedsiębiorcy najczęściej sprowadzają z niego płody rolne (główne warzywa i owoce), artykuły z branży przemysłowej oraz paliwa kopalne. Z kolei tureckie firmy najchętniej kupują specjalistyczne maszyny, wyroby tekstylne i produkty z metali szlachetnych.

Z perspektywy Polski wymiana handlowa z Turcją jest atrakcyjna szczególnie z powodu słabej liry tureckiej, która do tego dalej traci na wartości przez wysoką inflację. Jednak równocześnie kraj ten jest stosunkowo stabilny politycznie, dobrze rozwinięty gospodarczo i otwarty na współpracę międzynarodową. To z kolei czyni go świetnym miejscem dla inwestorów zagranicznych. Jednak z powodu dużej odległości oraz faktu, że państwo tureckie znajduje się poza UE, organizacja transportu drobnicowego i całopojazdowego towarów stanowi spore wyznanie logistyczne. Planowanie spedycji wymaga zarówno odpowiedniego doświadczenia, jak i rozległej wiedzy z zakresu tamtejszych przepisów.

Najważniejsi są kierowcy i flota

Przede wszystkim pamiętaj, że w przypadku realizacji zleceń transportu towarów z Polski do państwa spoza Unii Europejskiej, stan floty pojazdów ma kluczowe znaczenie. Ciężarówki mające jechać np. do Turcji powinny być w doskonałym stanie technicznym i kompleksowo ubezpieczone. Równie istotne jest to, aby do ich prowadzenia wyznaczyć profesjonalnych kierowców. Muszą to być osoby:

  • z doświadczeniem w drobnicowej i całopojazdowej spedycji międzynarodowej, najlepiej na kierunkach wschodnich,

  • biegle posługujące się językiem angielskim przynajmniej w mowie,

  • odporne na stres i pracę pod presją czasu.

Logistyka transportu towarów

Pewnym ułatwieniem w zakresie planowania spedycji jest fakt, że kraj ten stale zacieśnia współpracę z UE. Efektem jest m.in. przynależność do Unii Celnej – szereg umów zdejmuje część ograniczeń w zakresie importu oraz eksportu pewnych towarów. Do tego dochodzą ujednolicone taryfy celne, ale nie zmienia to faktu, że każdy transport z Polski do Turcji i w drugą stronę należy skrupulatnie zaplanować.

Przewoźnicy muszą bardzo dobrze orientować się w tamtejszych przepisach. Podczas organizacji przewozów należy np. brać pod uwagę to, że tylko niektóre towary można importować bezcłowo. Do tego konieczne jest zgromadzenie i prawidłowe wypełnienie wielu dokumentów.

Z powyższych powodów, aby uniknąć ewentualnych komplikacji na granicy i narażania się na straty finansowe, organizację spedycji warto zostawić w rękach specjalistów. Nasza firma Important Cargo Traffic profesjonalne zrealizuje każde takie zlecenie – poznaj ofertę już dziś!

Jakie typy transportu Turcja – Polska oferujemy?

Mamy wieloletnie doświadczenie w organizowaniu transportów z Polski do krajów Europy Wschodniej spoza UE, w tym takich, jak Turcja. Spedycja na tym kierunku nie ma przed nami żadnych tajemnic – jesteśmy elastyczni i dopasowujemy się do potrzeb zleceniodawców. Realizujemy zarówno przewozy całopojazdowe, jak i:

  • drobnicowe,

  • ponadgabarytowe,

  • ADR,

  • z wykorzystaniem chłodni.

Skorzystaj z naszej oferty

Jeśli więc liczysz na bezpieczny i szybki przewóz towarów na kierunku Turcja-Polska, już dziś skontaktuj się z naszą firmą. Important Cargo Traffic kompleksowo zajmie się organizacją spedycji, zarówno pod kątem planowania trasy, jak i załatwienia formalności. Podejmiemy się realizacji każdego transportu drobnicowego, całopojazdowego czy specjalistycznego.