To dobra firma i bezpieczna, chce z nimi współpracować, ufam im

Logistyka - Transport - Spedycja

ICT transport ICT

Wpis w kategorii: Blog

Transport do Norwegii. Jakie towary przewożone są najczęściej?

Skontakuj się z nami Transport do Norwegii. Jakie towary przewożone są najczęściej? | transport i spedycja ICT

Meta description: Dowiedz się, jakie towary najchętniej kupują Norwegowie i rozszerz zasięg swojej firmy o Skandynawię. Profesjonalny transport do Norwegii? Sprawdź sam!

Transport do Norwegii. Jakie towary przewożone są najczęściej?

Królestwo Norwegii nie należy do Unii Europejskiej. Z tego powodu przewożenie towarów między Polską a tą częścią Skandynawii stanowi nieco większe wyzwanie niż transport pomiędzy partnerami unijnymi. Mimo to wymiana handlowa dobrze funkcjonuje — sprawdź, co najczęściej przewozi się na tej trasie!

Przewóz towarów za granicę to podstawa wymiany handlowej państw. Jeśli jesteś producentem bądź dystrybutorem, raz na jakiś czas na pewno potrzebujesz zlecić transport. Norwegia to specyficzny kraj i należy to uwzględnić w planie logistycznym. Profesjonalna firma przewozowa pomoże Ci w załatwieniu formalności. Zaufanie specjalistom z doświadczeniem to pierwszy krok do sukcesu

Transport do Norwegii — czy warto w niego inwestować?

Norwegowie słyną z przywiązania do wytworów własnej gospodarki. Wiele z produktów, które można kupić w norweskich sklepach, zostało wyprodukowane właśnie na terytorium tego jednego państwa. Jednak każdy kraj stwarza szanse na rozwój biznesu — wystarczy zbadać, czy istnieje nisza, którą może zapełnić Twój wyrób. Mimo tak hermetycznego podejścia rynek norweski jest bardzo chłonny na towary z zewnątrz. Między Polską a Norwegią dochodzi do importu i eksportu produktów na poziomie ledwie 1% — to duże pole do popisu dla nowych firm wkraczających na te tereny. Poziom technologiczny kraju jest bardzo wysoki, co jest obiecujące szczególnie dla branży IT oraz przemysłu. Swoje miejsce znajdą tam też inne towary, jak żywność, kosmetyki, a może i nawet polski hit eksportowy, czyli meble. Czy wystarczy, że znajdziesz odpowiedni transport (https://importantcargotraffic.pl/oferta/transport-skandynawia), by Norwegia stanęła przed Tobą otworem?

Choć Polacy są mile widziani w tym kraju ze względu na dobrą opinię jako fachowcy, musisz wziąć pod uwagę przeciwieństwa, jakie staną na Twojej drodze. Możliwości rozwoju są tam ograniczone, a górzyste tereny zwiększają odległości i tym samym koszta transportu. Koniecznie wlicz też obowiązkowe opłaty celne w swój biznesplan.

Transport z Norwegii — towary eksportowane

Bogactwo naturalne Skandynawii przejawia się w dużej dostępności surowców pochodzących z przemysłu wydobywczego. Ten rozwinięty technologicznie kraj eksportuje towary takie, jak:

 • surowce produkcji roślinnej, głównie pszenicę i kukurydzę, a także świeże jabłka i owoce jagodowe,

 • produkty zwierzęce — przede wszystkim filety z dorsza i jadalne odpadki rybne,

 • paliwa w postaci koksu oraz surowce petrochemiczne — oleje ropy naftowej,

 • żużle i popioły,

 • żeliwo, stal i wyroby z nich,

 • produkty przemysłu chemicznego — węglany i wodorotlenki różnego typu,

 • tworzywa sztuczne i kauczuk oraz artykuły z nich wytworzone,

 • skóry naturalne, wyroby drewniane, włókiennicze, towary ze szkła, gipsu, a także ceramika.

Transport do Norwegii — towary importowane

Skandynawska ziemia słynie z bogactwa mineralnego, lecz mimo to Norwegowie uzupełniają potrzeby swojego przemysłu towarami z zewnątrz. Wśród importowanych dóbr pojawiają się także produkty rolne, drewniane oraz surowce chemiczne. Wyszczególnia się następujące grupy:

 • surowce mineralne, w tym kamienie, kruszywo, żwir,

 • metale nieszlachetne i artykuły z nich wykonane. Przoduje tutaj aluminium, żeliwo i stal,

 • pojazdy nieszynowe oraz akcesoria, w tym ciągniki, samochody osobowe, pojazdy silnikowe do przewozu towarów, elementy pojazdów bez napędu mechanicznego,

 • statki pasażerskie — liniowce, holowniki, pchacze i inne konstrukcje pływające,

 • maszyny i urządzenia mechaniczne i elektryczne.

Interesującą częścią norweskiego importu jest produkcja zwierzęca. Mimo bliskości morza najwięcej przywozi się ryb — chłodzonych, zamrożonych, w postaci filetów i rozdrobnionych części. Najpopularniejszym gatunkiem filetowanym jest śledź, natomiast wśród świeżych ryb łosoś atlantycki.

Na pierwszy rzut oka zamknięty norweski rynek stanowi wyzwanie dla dzisiejszych przedsiębiorców. Wiele firm sięga po tę szansę i wykorzystuje ją, sprowadzając lub sprzedając dobra. Za pomocą transportu do Norwegii możesz przewieźć swój towar. Zrób to pewnie, korzystnie i na czas, korzystając z naszej oferty (https://importantcargotraffic.pl/oferta/transport-skandynawia).