To dobra firma i bezpieczna, chce z nimi współpracować, ufam im

Logistyka - Transport - Spedycja

ICT transport ICT

Wpis w kategorii: Blog

Spedycja Grecja – jakie produkty przewozimy najczęściej?

Skontakuj się z nami Spedycja Grecja – jakie produkty przewozimy najczęściej? | Transport towarów ICT

Wymiana handlowa pomiędzy Polską i Grecją to jeden z ważnych obszarów naszej gospodarki. Według informacji podanych przez Ministerstwo Rozwoju, w 2018 roku eksport towarów z tego kraju opiewał na wartość 876,3 mln euro, a import na 505,2 ml euro. Dane GUS za okres od stycznia do listopada 2019 roku pokazały wyraźne tendencje wzrostowe (o ponad 9%). Transport i spedycja do Grecji to usługi, które cieszą się dość dużą popularnością. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie produkty przewozimy najczęściej w tym kierunku.

Polska-Grecja – poznaj strukturę obrotów towarowych

Firmy i konsumenci z Grecji cenią polskie towary za dobry stosunek jakości do ceny. Do tego południowoeuropejskiego państwa najczęściej eksportujemy:

 • maszyny,

 • urządzenia elektroniczne i cyfrowe (w tym także podzespoły do nich),

 • wyroby tytoniowe,

 • samochody,

 • sprzęt AGD,

 • zabawki,

 • produkty mleczarskie,

 • mięso (przede wszystkim wołowinę i cielęcinę),

 • akcesoria do liczników energii elektrycznej.

Wśród towarów importowanych z Grecji należy wymienić:

 • statki towarowe i pasażerskie,

 • promy i łodzie,

 • produkty farmaceutyczne,

 • owoce (brzoskwinie, mandarynki, pomarańcze, kiwi),

 • produkty chemiczne,

 • wyroby z żeliwa, stali, aluminium,

 • tworzywa sztuczne.

Według WPHI w Atenach w najbliższych latach potencjał eksportowy na nawiązanie współpracy i transport towarów do Grecji mają firmy z sektora rolno-spożywczego (producenci cukru i wyrobów cukierniczych, wołowiny, cielęciny, pieczarek, przetworów mlecznych oraz zbożowych), chemicznego (leki, kosmetyki, odczynniki chemiczne), stoczniowego. Na liście znalazły się także wyroby przemysłowe – przede wszystkim liczniki i gazomierze, pralki, chłodziarki, meble drewniane, części do urządzeń służących do cyfrowego przetwarzania danych, opony pneumatyczne, pojazdy mechaniczne.

Jakie produkty w Important Cargo Traffic najczęściej transportujemy do Grecji?

W Important Cargo Traffic obsługujemy przewozy do wielu krajów Europy. Jednym z kierunków, który cieszy się dużym zainteresowaniem naszych klientów, jest transport i spedycja do Grecji. Obsługujemy zarówno eksport, jak i import. Najczęściej przewozimy produkty żywnościowe, artykuły chemiczne oraz wyroby tytoniowe. Wśród kontrahentów znajdują się jednak także firmy handlujące z Grecją wieloma innymi towarami. Zapewniamy efektywne przewozy dóbr wymagających specjalnych warunków (w tym utrzymania ściśle określonej temperatury) oraz towarów niebezpiecznych. Jesteśmy w stanie sprawnie zrealizować transport materiałów zakaźnych, organicznych, utleniających, trujących, żrących, ciekłych i stałych zapalnych, samozapalnych oraz innych objętych restrykcyjnymi normami ADR.

Na poszczególnych trasach organizujemy transport całopojazdowy oraz drobnicowy. Wykorzystujemy zróżnicowaną flotę pojazdów o różnych gabarytach i ładowności – od niewielkich samochodów 1,5 – 5 ton przez plandeki do 24 ton, potężne zestawy naczep, platformy oraz chłodnie. To pozwala nam dopasować usługi do indywidualnych potrzeb oraz zoptymalizować koszty łańcucha dostaw.

Ponadgabarytowy transport do Grecji

W ofercie posiadamy również ponadgabarytowy transport do Grecji. Dobieramy odpowiednie pojazdy, pomagamy klientowi dopełnić skomplikowanych formalności prawnych obowiązujących na terenie poszczególnych państw Unii Europejskiej oraz wytyczyć najlepsze drogi. Przewozimy m.in. maszyny (budowlane, przemysłowe, rolnicze), samochody, duży sprzęt elektroniczny.

Wśród realizowanych zleceń nie zabrakło dostaw statków, łodzi oraz promów, których duży ciężar i gabaryty wymagają odpowiedniej logistyki przedsięwzięcia. Tutaj niezbędne jest dostosowanie się do wielu restrykcyjnych norm, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Transport i spedycja – Grecja – zaufaj bogatemu doświadczeniu

Planujesz nawiązanie relacji handlowych z kontrahentami mającymi swoje siedziby w kraju uznawanym za kolebkę Europy? Transport i spedycja do Grecji to jedna ze specjalności naszej firmy. Obsługujemy eksport oraz import wielu towarów (w tym niestandardowych). Przewozimy różne ilości produktów, dbając o bezpieczeństwo powierzonego mienia. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty – gwarantujemy sprawną obsługę przedsięwzięcia i konkurencyjne ceny.