To dobra firma i bezpieczna, chce z nimi współpracować, ufam im

Logistyka - Transport - Spedycja

ICT transport ICT

Wpis w kategorii: Blog

Rumunia hitowym kierunkiem w przewozie w 2021!

Skontakuj się z nami Rumunia hitowym kierunkiem w przewozie w 2021!

W transporcie zarówno całopojazdowym jak i drobnicowym Rumunia stała się kierunkiem przodującym jeśli chodzi o eksport towarów, ale nie jest tylko punktem docelowym dostaw, ale także punktem dla dalszej dystrybucji chociażby takich krajów jak Turcja, Grecja, czy Bułgaria.

 

Znaczenie Rumunii jako partnera handlowego rośnie ze względu na zmiany gospodarcze i społeczne tego kraju. Zajmuje on miejsce w pierwszej dziesiątce pod względem ludności w Unii Europejskiej, a poziom bezrobocia stale spada i jest jednym z najniższych w Europie.

 

Od 2020 roku obserwujemy stały wzrost zainteresowania transportem towaru na kierunku Polska – Rumunia stąd też baza Naszych podwykonawców realizujących przewozy na tej trasie powiększyła się znacząco i nie tylko o firmy Polskie, ale również firmy rumuńskie, które są niewątpliwym liderem jeśli chodzi o minimalizowanie kosztów przewozu zarówno w przypadku transportów całopojazdowych jak i drobnicowych.

 

Od roku 2014 można zaobserwować stały wzrost wymiany handlowej z naciskiej jednak na odbiór polskich towarów czyli Naszego eksportu, ale nierównowaga w imporcie z tego wynikająca niwelowana jest przez łączenie przez Nas tras z Bułggarii, Turcji czy Serbii co pozwala uniknąć podbijania kosztów.

 

Przewóz towarów opiera się głównie na transporcie maszyn i urządzeń co stanowi około 20 % całego transportu, a zapotrzebowanie jest tak duże dzięki rozwijającej się rumuńskiej gospodarce, że firmy transportowe są już tyle zaznajomione z tym kierunkiem, że chętnie i w konkurencyjnych cenach wysyłają tam swoje auta.

 

Należy jednak zwrócić uwagę na pewne kwestie takie jak trasa i ograniczenia wjazdowe, więc najlepiej wybrać firmę, która ma już doświadczenie.

 

Patrząc na trasy pokonywane przez Naszych kierowców, oprócz tak ocziwistego kierunku jak Bukareszt, przodowały takie lokalizacje jak Gherla, Cluj, Puciaosa, Sovata, Chiajna, Slatina, Sighetu Marmatiei, Tigru Mures, Targoviste i inne.

 

Nie są to jednak jedyne kierunki, które obsługujemy, bo w tym momencie baza Naszych podwykonawców pozwala na obsługę całej Rumunii zarówno FTL jak i LTL, plandekami i chłodniami zarówno tówarów neutral jak i tych niebezpiecznych ADR.

 

Zapraszamy do składania zapytań na trasie Polska- Rumunia – Polska!