To dobra firma i bezpieczna, chce z nimi współpracować, ufam im

Logistyka - Transport - Spedycja

ICT transport ICT

Wpis w kategorii: Blog

Jak wygląda transport odpadu metali?

Skontakuj się z nami Jak wygląda transport odpadu metali?

Nasi klienci często zastanawiają się, jak wygląda transport odpadów metali. Tego rodzaju zlecenia mogą różnić się od innych przewozów klasycznych towarów. Odpady to specyficzny typ ładunku, przez co należy dysponować nie tylko odpowiednio przystosowanymi pojazdami, ale również posiadać pewne zezwolenia. Niezbędne okazuje się również monitorowanie całego procesu w systemie SENT. Jak konkretnie wygląda transport odpadów metalowych?

Co należy wiedzieć przed zleceniem transportu metalowych odpadów?

Realizacja zleceń zakładających transport odpadów metalowych wiąże się z koniecznością przygotowania odpowiednich zabezpieczeń oraz sprzętu. Niezbędne okazują się również specjalne zezwolenia, bez których przewóz nie byłby możliwy. Dodatkowo warto sobie uświadomić, że odpowiednio przygotowane auta przewożące odpady muszą mieć białe tabliczki z literą „A”. Ponadto trzeba wspomnieć, że tego rodzaju oznaczenie musi być usytuowane w widocznym miejscu na przodzie pojazdu, a poza tym powinno być trwałe i odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych takich jak deszcz. Warto również pamiętać o konieczności monitorowania transportu w specjalnym systemie SENT. Za niedostosowanie się do przepisów określających warunki przewozu określonych towarów wrażliwych grożą wysokie kary mogące wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Jak realizujemy tego typu transport?

Na samym początku dokonujemy stosownej wyceny transportu, a także określamy rodzaj potrzebnego sprzętu i niezbędnych zabezpieczeń. Realizując zlecenia w zakresie spedycji międzynarodowej odpadów metalowych, organizujemy najlepsze trasy, dzięki którym możemy w szybki i bezpieczny sposób przewieźć towary do miejsca docelowego. Nad całym procesem planowania czuwają nasi doświadczeni spedytorzy, którzy zawsze korzystają z najlepszych praktyk w zakresie organizacji przewozu. Transport metalu, podobnie jak innych rodzajów ładunków, wymaga wykorzystania właściwych zabezpieczeń, dzięki którym ryzyko uszkodzenia ładunku zostanie w znaczący sposób zminimalizowane.

Pojazdy wykorzystywane do wywozu odpadów metalowych

Warto wspomnieć, że przed każdą trasą nasze ciężarówki są sprawdzane pod kątem technicznym. Dzięki temu możemy zmniejszyć ryzyko wystąpienia awarii na drodze, która mogłaby wygenerować często dość kosztowne opóźnienia. Nasza flota składa się z nowoczesnych pojazdów i naczep. Przewóz odpadów metalowych wymaga wykorzystania specjalnych pojazdów, które są przystosowanie do transportu tego rodzaju ładunków. Niezbędne okazują się również stosowne zezwolenia, bez których nie można wyruszyć w drogę. Ważna jest również biała tabliczka z literą „A”, którą wykorzystuje się właśnie przy przewozie odpadów.

Monitorowanie transportu w systemie SENT

Specyfika transportu odpadów metalowych wiąże się z koniecznością monitorowania tego rodzaju przewozów w specjalnym systemie SENT (System Elektronicznego Nadzoru Transportu). Obowiązkowi zgłoszenia ładunku do tego rodzaju systemu podlegają wszelkie towary wrażliwe. Zatem mowa tu o alkoholu, papierosach, towarach niebezpiecznych czy też odpadach. Zdajemy sobie sprawę, że złamanie przepisów dotyczących transportu towarów i monitorowania ich w systemie SENT grożą wysokie kary pieniężne. Z tego względu dokładamy wszelkich sprawach, by realizacja każdego przewozu przebiegała zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Masz więcej pytań? Zgłoś się do ICT

Przedsiębiorstwo transportowe Important Cargo Traffic z powodzeniem zrealizowało wiele zleceń dotyczących przewozów towarów, w tym transportu metali i wielu innych rodzajów ładunków. Nasze usługi stoją na wysokim poziomie, co potwierdzają zadowoleni klienci. Dysponujemy doświadczoną kadrą spedytorów, którzy zawsze organizują optymalne trasy. Z kolei zatrudniani przez nas kierowcy dbają o to, by dowieźć towar w miejsce docelowe w sposób bezpieczny i bez żadnych opóźnień. Masz dodatkowe pytania dotyczące naszej działalności? Zadzwoń do nas, a opowiemy Ci o szczegółach oferty i przedstawimy warunki ewentualnej współpracy. Zapewniamy doskonałe ceny i profesjonalne podejście.