To dobra firma i bezpieczna, chce z nimi współpracować, ufam im

Logistyka - Transport - Spedycja

ICT transport ICT

Wpis w kategorii: Blog

Jak organizujemy transport specjalistyczny dla potrzeb wydarzeń i wystaw?

Skontakuj się z nami Jak organizujemy transport specjalistyczny dla potrzeb wydarzeń i wystaw?

Dobre zaplanowanie eventu stanowi podstawę jego sukcesu. Tyczy się to m.in. wydarzeń kulturalnych, na których mają być wystawiane dzieła sztuki. Jednym z elementów, jaki trzeba uwzględnić w planie, jest odpowiednia logistyka. Jak wygląda usługa spedycyjna, związana z takimi przedsięwzięciami? O tym opowiadamy poniżej.

Dlaczego wybór odpowiedniej firmy spedycyjnej jest kluczowy dla transportu specjalistycznego?

Dobry partner zajmujący się przewozem rozmaitych towarów to pewność nie tylko tego, że dotrą one do celu w odpowiednim czasie. Przede wszystkim sprawdzona firma, której specjalnością jest transport ciężarowy, to gwarancja bezpieczeństwa ładunku. W przypadku, gdy na pace znajdują się dzieła sztuki, ciężar odpowiedzialności rośnie.

Doświadczony spedytor, działający również na międzynarodowym rynku, dysponuje nie tylko stosownymi środkami czy rozwiązaniami, ale często też ma wypracowane procedury zwiększające zabezpieczenie przewożonych produktów. Odpowiednie zarządzanie ryzykiem, czyli m.in.:

  • przewidywanie potencjalnych problemów oraz określenie sposobów radzenia sobie z nimi,

  • zdolność działania w stresie, zwłaszcza w przypadku, gdy pojawiły się okoliczności nieprzewidziane w czasie planowania,

  • zabezpieczenie interesu klienta przez m.in. stosowne ubezpieczenia,

również dowodzi odpowiedzialności danej firmy. To z kolei przekłada się na wyższe zaufanie do niej, podobnie zresztą jak transparentność. Ta zaś obejmuje m.in. darmową wycenę przewozu.

Planowanie logistyczne z Important Cargo Traffic

Dzięki wieloletniej działalności na rynku spedycyjnym wiemy, że w tej branży „rutyna” ma nieco inny wydźwięk. Rutynowe mogą być kontrole, przestrzeganie procedur etc. Jednakże, jeśli chodzi o planowanie tras – konieczne okazuje się indywidualne uwzględnienie najmniejszych szczegółów i potrzeb konkretnego zleceniodawcy.

Konieczne więc jest wybranie odpowiedniej trasy – bezpiecznej i możliwie najszybszej. W zależności od pory roku – trzeba też określić, jakie mogą wystąpić warunki pogodowe. Wpływa to na tempo przejazdu, ale i potencjalne zagrożenia.

Niezbędne jest też zgromadzenie dokumentacji oraz zapoznanie się z warunkami prawnymi przejazdu. Jeśli w grę wchodzi spedycja międzynarodowa, zadbanie o właściwe dokumenty oraz dopełnienie formalności staje się tym istotniejsze. Wynika to z faktu, że różne kraje – także wewnątrz UE – mogą mieć odmienne regulacje prawne w zakresie wwozu czy wywozu dzieł sztuki.

Pakowanie i zabezpieczanie eksponatów

Jak zadbać o ochronę wartościowych przedmiotów? Przewóz dzieł sztuki wymaga od nadawcy zastosowania np. specjalnych skrzyń. Jako dodatkowe zabezpieczenie wykorzystuje się specjalny rodzaj wypełnienia, przyjazny dla często delikatnych, wręcz kruchych materiałów. Nierzadko do owinięcia takich produktów używa się papieru bezkwasowego, wykazującego się łagodnością wobec np. tkanin. Warto pamiętać, że przygotowywane obrazy czy rzeźby do transportu ciężarowego, muszą być możliwie jak najlepiej unieruchomione, aby zminimalizować drganie, ryzyko przemieszczania się czy ewentualnych uderzeń.

Monitorowanie i śledzenie przesyłek

Stały i istotny element takiego przewozu to śledzenie położenia konwoju w czasie rzeczywistym. Dzięki temu działanie naszej firmy jest transparentne, a klient w każdej chwili może uzyskać informację, gdzie znajduje się ładunek i poznać szacowany czas dotarcia do celu. Monitoring pojazdów pozwala również np. na korygowanie tras, szczególnie gdy na drodze wystąpiły utrudnienia.

Important Cargo Traffic: wsparcie w udanych wydarzeniach i wystawach

Wybór więc właściwej firmy spedycyjnej na partnera do przewozu dzieł sztuki ma ogromne znaczenie. ICT z kolei ma szerokie doświadczenie w podejmowaniu się takich zadań. Jako specjaliści od spedycji krajowej i międzynarodowej, uczestniczyliśmy w licznych przedsięwzięciach, w ramach których planowaliśmy i realizowaliśmy transport rozmaitych eksponatów. Jeśli więc chcesz mieć pewność, że współpracujesz z dobrym przewoźnikiem – zachęcamy do kontaktu.