To dobra firma i bezpieczna, chce z nimi współpracować, ufam im

Logistyka - Transport - Spedycja

ICT transport ICT

Wpis w kategorii: Blog

Export do Armenii oraz import z Armenii, co warto wiedzieć ?

Skontakuj się z nami Export do Armenii oraz import z Armenii, co warto wiedzieć ? | transport i spedycja ICT

Wymiana handlowa między Polska a Armenią

Armenia po przyjęciu ustawy O Inwestycjach Zagranicznych jest bardzo otwarta dla inwestorów rynków wschodzących. Przedsiębiorcy Ci są traktowani tak samo jak inwestorzy lokalni. W związku z tym polscy inwestorzy co raz chętniej realizują swoje inwestycje na rynku Armenii.

Wymiana handlowa między Polską a Armenią jest dwustronna, ale w ostatnich latach można zaobserwować znaczny wzrost zainteresowania rynkiem armeńskim przez polskie firmy.

Znaczącą rolę w wymianie odgrywa export urządzeń mechanicznych i elektrycznych, produktów przemysłu chemicznego, a także gotowych artykułów spożywczych natomiast w imporcie królują metale nieszlachetne i artykuły z nich, artykuły włókiennicze i spożywcze.

 

Export do Armenii oraz import z Armenii, co warto wiedzieć ?

 

Armenia po głębokiej zapaści w latach 90-tych przechodzi odrodzenie. Jest ona państwem rolniczym, gdzie dominuje uprawa warzyw i owoców, hodowla zwierząt oraz produkcja przemysłowa wydobywcza i przetwórcza, a także przemysł tekstylny.

Głównymi odbiorcami armeńskich towarów jest Rosja i Gruzja, a następnie kraje Unii Europejskiej w tym Polska. Natomiast głównymi dostawcami towarów do Armenii są Chiny i Rosja, a także Niemcy, Włochy, Ukraina, Francja.

Mimo, iż Armenia posiada własny alfabet o dokumentacja prowadzona jest w języku ormiańskim to jednak powszechna jest tam znajomość języka, angielskiego, rosyjskiego czy nawet polskiego, wiec załatwienie wszelkich formalności nie powinno być problematyczne.

Mimo, że towary przywożone do Armenii muszą być zgłoszone organom celnym to dla uproszczenia i przyspieszenia całej procedury zastosowanie znalazł system online, a weryfikacja towarów nie jest już tak restrykcyjna.

 

Transport do Armenii i z Armenii – jakie towary są najczęściej exportowane i importowane ?

Wskaźniki wymiany handlowej między Polską a Armenia wahają od wielu lat i mimo, że dotychczasową współprace inwestycyjną miedzy nimi nie cechują wielkie rozmiary to jednak Armenia posiada duży potencjał do dalszej współpracy.

Największy udział w exporcie z Polski do Armenii miały:

  • wyroby chemiczne, np. folie glicerol, leki, niektóre kosmetyki

  • maszyny i urządzenia, np. sprzęty dla górnictwa, części do pieców i palenisk, klimatyzatory, sprzęt telekomunikacyjny, karty magnetyczne, wyroby motoryzacyjna, kotły c.o., artykuły AGD, maszyny cyfrowe i pakujące

  • artykuły rolno-spożywcze, np. sery, wyroby cukiernicze, wyroby z kakao. Karma dla zwierząt, przetwory z ziemniaków, wyroby piekarnicze

Największy udział w imporcie a Armenii do Polski miały:

  • wyroby metalurgiczne, np folia aluminiowa

  • wyroby przemysłu lekkiego, np. odzież robocza, tworzywa z włókien sztucznych

  • artykuły rolno-spożywcze, np. Krewetki mrożone, syropy, alkohole

 

Transport towaró2 do Armenii, skorzystaj z pomocy profesjonalistów

Transport towarów do Armenii tak samo jak w przypadku transportów do Kazachstanu, Uzbekistanu czy innych państw wschodnich to również duże wyzwanie logistyczne.

Niezbędna jest tu znajomość tras, procedur celnych i obowiązujących przepisów. Taki transport najbezpieczniej powierzyć doświadczonej firmie w trosce o Państwa komfort i interesy.

Kompleksowa usługa szczególnie w przypadku transportów poza UE jest niezwykle ważna, a specjalistyczny tabor umożliwia przewóz ciężarowy całopojazdowy, drobnicowy, autami dedykowanymi, ponadgabarytowy czy lotniczy.

 

Planujesz rozpocząć eksport towarów do Armenii ?

 

Important Cargo Traffic to firma logistyczna w długoletnim doświadczeniem o zasięgu globalnym, specjalizująca się w obsłudze transportów na Wschód, w tym także do Armenii. Dzięki

rozbudowanej sieci kontrahentów możemy zaoferować transport od palety wzwyż. Obsługujemy transport drobnicowy, transport busami dedykowanymi czy transport całopojazdowy tirami. Proponujemy dopasowanie ofert do Państwa preferencji pod względem czasu dostawy czy ekonomicznym. Oferujemy również opcje transportu lotniczego co sprawdza się głównie przy mniejszych przesyłkach lub niezwykle pilnych. Dokładamy wszelkich starać, by Nasz Klient czuł pełne wsparcie i profesjonalizm od początku transportu, aż po dostarczenie przesyłki do terminalu celnego lub do drzwi Klienta. Doradzimy w kwestii dokumentacji, gdyż transport do krajów poza UE rządzi się swoimi prawami co wymaga dopilnowania kwestii formalnych.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami Naszej oferty