To dobra firma i bezpieczna, chce z nimi współpracować, ufam im

Logistyka - Transport - Spedycja

ICT transport ICT

Wpis w kategorii: Blog

Co zyskasz, nawiązując współpracę z firmą spedycyjną?

Skontakuj się z nami Co zyskasz, nawiązując współpracę z firmą spedycyjną?

Przedsiębiorstwa zajmujące się sprzedażą towarów często odpowiadają także za ich dostawę. Dotyczy to m.in. hurtowni czy zakładów produkcyjnych, dla których kwestie organizacji przewozów zwykle stanowią ogromne wyzwanie. W takich przypadkach można podjąć współpracę z lokalnymi przewoźnikami, ale istnieje rozwiązanie alternatywne – spedycja międzynarodowa lub krajowa. W artykule specjaliści naszej firmy ICT wyjaśniają, dlaczego realizację transportów ciężarowych warto zostawić w rękach spedytora – poznaj wynikające z tego korzyści!

Plusy nawiązania współpracy z firmą spedycyjną

Być może spotkałeś się z opinią, że współpraca ze spedytorem oznacza pojawienie się kolejnego pośrednika w łańcuchu dostaw, co jest równoznaczne z dodatkowymi kosztami. To prawda, ale liczne korzyści wynikające ze zlecania realizacji transportów ciężarowych firmie specjalizującej się w spedycji międzynarodowej czy krajowej czynią to rozwiązanie opłacalną inwestycją.

Jak informują specjaliści naszej firmy ICT, do najważniejszych zalet podpisania umowy ze spedytorem należy zaliczyć:

  • spokój i oszczędność czasu,

  • możliwość korzystania z wiedzy i doświadczenia fachowców znających branżę transportową,

  • gwarancję terminowej i profesjonalnej realizacji zleceń na transport ciężarowy.

Oczywiście uzyskanie powyższych korzyści jest uwarunkowane podjęciem współpracy z dobrą firmą specjalizującą się w spedycji międzynarodowej. Z tego powodu w dalszej części artykułu znajdziesz kilka wskazówek związanych z jej wyborem.

Zyskujesz czas i spokój

Samodzielna organizacja przewozu towarów, szczególnie na kierunkach międzynarodowych, wiąże się z ogromnym stresem. W takim przypadku będziesz odpowiedzialny za cały proces transportu ciężarowego, w tym jego planowanie oraz rozwiązywanie problemów, które niestety dość często się pojawiają.

Jeśli zostawisz to zadanie w rękach firmy spedycyjnej, zdejmiesz z siebie powyższe stresujące obowiązki, zyskując spokój. Fachowcy zajmą się wszystkimi kwestiami związanymi ze spedycją – także załatwianiem wymaganych formalności. Jednocześnie przełoży się to na oszczędność czasu, który wykorzystasz w bardziej efektywny sposób. Pamiętaj, że zatrudniając własnych kierowców, musisz być dla nich zawsze dostępny, nierzadko nawet przez całą dobę.

Dobra firma spedycyjna zna rynek transportowy

Spedytorzy doskonale orientują się w branży transportowej, co stanowi kolejną istotną korzyść podjęcia z nimi współpracy. Dobrym tego przykładem jest nasza firma Important Cargo Traffic, która od lat zajmuje się krajową oraz międzynarodową spedycją. Dzięki zdobytemu doświadczeniu jesteśmy w stanie wynegocjować bardzo korzystne warunki finansowe umów podpisywanych z podmiotami uczestniczącymi w łańcuchu dostaw – np. z przewoźnikami, zarządcami magazynów czy armatorami.

Jednocześnie oferujemy:

  • planowanie optymalnych tras,

  • dobór odpowiednich pojazdów i naczep lub przyczep do transportu ciężarowego,

  • współpracę z najlepszymi kierowcami.

Skuteczna i profesjonalna usługa

Terminowość realizacji zleceń transportowych oraz ograniczenie do minimum ryzyka uszkodzenia towaru – to kolejna korzyść wynikająca ze współpracy z dobrym spedytorem. Dzięki temu transport ciężarowy, organizowany w ramach spedycji międzynarodowej czy krajowej, będzie wiązał się z niższymi kosztami. Jednocześnie Twoja firma zyska miano profesjonalnego sprzedawcy i dostawcy towarów. Zbudujesz pozytywny wizerunek marki na rynku, przyciągając do siebie więcej klientów.

Jak wybrać dobrą firmę spedycyjną?

Na koniec specjaliści naszego przedsiębiorstwa ICT, które organizujące transporty ciężarowe, przygotowali dla Ciebie kilka wskazówek związanych z wyborem spedytora. Dobra firma spedycyjna powinna:

  • mieć duże doświadczenie w zakresie spedycji krajowej i międzynarodowej,

  • cieszyć się dobrą opinią pośród klientów,

  • gwarantować terminowość realizacji usług,

  • profesjonalne podchodzić do kwestii komunikacji ze zleceniodawcami.

Zaufaj naszym specjalistom!

Jak widzisz, współpraca ze spedytorem wiąże się z licznymi korzyściami, które z ogromną nawiązką rekompensują związane z nią koszty. Jeśli szukasz dobrych specjalistów, mających wieloletnie doświadczenie w spedycji międzynarodowej, zgłoś się do naszej firmy Important Cargo Traffic! Kompleksowo zajmiemy się realizacją zleceń na transporty ciężarowe. Z nami zaoszczędzisz czas i pieniądze, a do tego zyskasz spokój!