To dobra firma i bezpieczna, chce z nimi współpracować, ufam im

Logistyka - Transport - Spedycja

ICT transport ICT

Wpis w kategorii: Blog

Co wyróżnia dobrą firmę spedycyjną?

Skontakuj się z nami Co wyróżnia dobrą firmę spedycyjną?

Zorganizowanie przewozu towarów to zadanie wymagające, którego samodzielna realizacja jest bardzo trudna. Dotyczy to szczególnie transportów na skalę międzynarodową i w ich przypadku warto zdać się wsparcie specjalistów świadczących usługi z zakresu spedycji. Zajmą się całym procesem planowania, załatwią formalności, a w razie wystąpienia komplikacji wezmą za nie odpowiedzialność. Wszystko to pod warunkiem, że podejmiesz współpracę z dobrą firmą spedycyjną. Z tego powodu w artykule podpowiadamy, czym kierować się przy jej wyborze – sprawdź już teraz!

Najważniejsze cechy dobrej firmy spedycyjnej

Przedsiębiorstwa tego typu specjalizują się w kompleksowej organizacji transportu towarów. Zajmują się wszystkim, co jest z tym związane, a więc poczynając od wyboru pojazdu, zaplanowania optymalnej trasy i załatwienia formalności, a kończąc na monitorowaniu przejazdu. Dzięki temu osoby zlecające przewozy oszczędzają czas, gdyż w ich gestii pozostaje tylko wnoszenie opłat za usługi związane ze spedycją międzynarodową czy krajową. Jednocześnie mogą liczyć na sprawną realizację transportu przy jednoczesnej optymalizacji związanych z nim kosztów.

Oczywiście wszystko to gwarantują tylko dobre firmy spedycyjne, dlatego najlepiej już dziś dowiedz się więcej o ICT! Jeśli jednak chcesz przeanalizować inne oferty, zwróć szczególną uwagę na:

  • stan floty pojazdów,

  • zakres ubezpieczeń transportowych,

  • kompetencje pracowników,

  • renomę, czyli opinie innych klientów.

Nowoczesna flota

Nawet jeśli ilość samochodów znajdujących się we flocie spedytora jest imponująca, tak to za mało, aby móc stwierdzić, że jest profesjonalistą. Zwróć uwagę także na średni wiek samochodów, stan techniczny oraz to, jak firma podchodzi do kwestii ich utrzymania. Spedycja międzynarodowa musi być realizowana nowoczesnymi i w pełni sprawnymi auta, gdyż ogranicza to ryzyko opóźnień w dostawach czy wypadków.

Bezpieczeństwo i ubezpieczenie

Pamiętaj, że każdy transport wiąże się z ryzykiem uszkodzenia towarów. Może do niego dojść np. w trakcie rozładunku czy załadunku, przez nieprawidłowe zamocowanie ładunku na pojeździe, czy w konsekwencji pożaru samochodu. Z tego powodu dobra firma zajmująca się spedycją międzynarodową, oferuje klientom rozbudowany pakiet ubezpieczeń. Powinny obejmować wszystkie możliwe szkody, zarówno te wynikające z błędów ludzkich czy działania sił natury, jak i związanych np. z kradzieżami lub aktami wandalizmu.

Wykwalifikowana kadra

Choć nowoczesne technologie ułatwiają organizowanie transportu towarów, tak wciąż to przede wszystkim ludzie odpowiedzialni są za ten proces. W związku z tym dobre firmy specjalizujące się w spedycji krajowej czy międzynarodowej wiele uwagi poświęcają swojej kadrze. Wybierając spedytora, upewnij się, czy zatrudnia pracowników z odpowiednim poziomem kompetencji. Ważne jest także to, czy prowadzi dla nich programy wspierające rozwój, w tym organizuje szkolenia branżowe.

Jakość wykonywanych usług

Czytając oferty spedytorów, bierz pod uwagę to, że są tam tylko słowa i dane liczbowe, a więc informacje czysto teoretyczne, mające potwierdzić wysoką jakość usług. Jak jest faktycznie, możesz tak naprawdę ocenić dopiero w praktyce. Z tego powodu poznaj możliwie najwięcej opinii o danej firmie specjalizującej się w spedycji krajowej czy międzynarodowej.

W tym celu najlepiej przejrzyj jej:

  • wizytówkę w Google,

  • profile społecznościowe, jeśli prowadzi – poświęć trochę czasu na lekturę komentarzy, w tym zwróć uwagę na formę komunikacji firmy z użytkownikami portalu,

  • polecenia od innych umieszczane na branżowych forach.

Oprócz tego, jeśli masz taką możliwość, skontaktuj się z osobami, które korzystały z usług danego spedytora lub dalej to robią. Im więcej informacji zbierzesz na jego temat, tym łatwiej będzie Ci podjąć decyzję o ewentualnym rozpoczęciu współpracy.

Wybierz spedycję międzynarodową ICT

Powyższe wskazówki ułatwią Ci poszukiwanie dobrej firmy spedycyjnej jednak, zamiast tracić na to czas, już dziś zgłoś się do nas! Important Cargo Traffic zrealizuje każde, nawet najbardziej nietypowe zlecenie na spedycję międzynarodową. Mamy wieloletnie doświadczenie na rynku, zatrudniamy najlepszych pracowników i oferujemy kompleksowe ubezpieczenia transportów. Korzystając z nowoczesnej floty pojazdów, gwarantujemy sprawną i bezpieczną realizację przewozów – zapraszamy do kontaktu!